Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Telekomunikacja Stacjonarna ukarana przez UOKiK. Bezprawnie pobierała opłaty

22
Podziel się:

- Otrzymaliśmy wiele skarg na Telekomunikację Stacjonarną, która za cel swoich praktyk obierała przede wszystkim seniorów - mówi prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

To druga w ciągu zaledwie 7 miesięcy kara nałożona przez UOKiK.
To druga w ciągu zaledwie 7 miesięcy kara nałożona przez UOKiK. (money.pl)
bFfRbdnV

320 tys. zł kary nałożył prezes UOKiK Tomasz Chróstny na Telekomunikację Stacjonarną. To druga w ciągu zaledwie 7 miesięcy kara nałożona przez UOKiK. Firma obecnie jest w likwidacji.

Jak wyjaśnia Urząd, jej przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd i nie zostawiali im kompletnych umów. Zwykle przedstawiali ofertę telefonicznie, a potem wysyłali do klienta kuriera z umową do podpisania. Te były niekompletne. Sugerowali przy tym, że chodzi o korzystniejsze warunki umowy z dotychczasowym operatorem, a nie o zawarcie nowej umowy z inną firmą.

bFfRbdnX

W efekcie wielu konsumentów o zmianie operatora dowiadywało się dopiero, gdy przychodził rachunek do zapłaty od nieznanej firmy. Bez dokumentów nie mogli też sprawdzić warunków umowy ani cennika.

Zobacz także: Obejrzyj: Zatory płatnicze pod lupą UOKiK. "Firmy znalazły sobie sposób na tani kredyt"

Dodatkowo UOKiK zarzucił im bezprawnie pobieranie opłat: aktywacyjnej i wyrównawczej.

bFfRbdod

- Otrzymaliśmy wiele skarg na Telekomunikację Stacjonarną, która za cel swoich praktyk obierała przede wszystkim seniorów. Nieetyczne i niedopuszczalne jest zdobywanie nowych klientów nieuczciwymi metodami – poprzez podszywanie się pod dotychczasowego operatora, do którego klienci mają już zaufanie. Zakwestionowaliśmy także bezprawne pobieranie niektórych opłat – mówi Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Decyzja UOKiK nie jest prawomocna.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bFfRbdoy
KOMENTARZE
(22)
KX1
2 lata temu
320 tysięcy...co to jest przy skali firm telekomunikacyjnych i ich zyskach liczonych w milionach .. prawdopodobnie nałożyli kare w wysokości 10 procent a więc zarobili na robieniu staruszków w konia 3,2 miliona zł na czysto...
real
2 lata temu
a co robi ministerstwo cyfryzacji, policja i inne słuzby. Za moorde bandziorów a nie kiedy sa w likwidacji. Do roboty
Tu i teraz
2 lata temu
przykład idzie z rządu i z Wiejskiej...kraść ile się da
bFfRbdoz
polak
2 lata temu
jak by rzadzil Tusk polski by juz nie bylo no moze na mapach
jola
2 lata temu
Interesuje mnie sprawa ziemi, na której powstają cmentarze np w Olsztynie - Dywity. Zapłaciłam za pochówek zgoda, ale i za miejsce na 20 lat . Mija te 20 lat i znów opłata. jeśli ziemia jest własnością Skarbu Państwa a ja jestem jego obywatelem to dlaczego mam płacić. W ten sam grób chowam najbliższą rodzinę i znów dopłacam do miejsca pochówku. Jeśli gmina Olsztyn zakupiła te tereny z pieniędzy podatników to dlaczego ja ponownie muszę płacić za powierzchnie grzebalną. To takie głupawe prawo. Rozumiem jestem Polką, płace podatki i powtórnie pociąga się nas emerytów za sznurek do opłat bez przerwy podatku VAT 23%.
...
Następna strona