Notowania

Telewizja Republika zalega z wypłatami. Pracownicy się skarżą i grożą strajkiem

Niektórzy pracownicy od kilku miesięcy nie mają pensji. Miesięczne opóźnienia z wypłatą to norma – twierdzą dwie pracownice telewizji Republika. 30 pracowników wysłało list w sprawie sytuacji w stacji. Sugerują w nim, że może dojść do strajku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Marek M Berezowski/REPORTER)

- Dzień pracy zwykle zaczynam od pytania koleżanek i kolegów, czy już coś im przelali. Bo jak dostali to może i ja dostanę zaraz po nich – mówi jedna z pracownic telewizji Republika ”Gazecie Wyborczej”. Z oczywistych przyczyn zastrzegła anonimowość.

Jak wraz z koleżanką relacjonuje dziennikowi, niektórzy pracownicy od kilku miesięcy nie mają pensji. Miesięczne opóźnienia z wypłatą to norma – zaznacza.

Repolonizacja mediów:

Pod koniec listopada 30 pracowników zdecydowało się napisać list do zarządu telewizji. „W ten wyjątkowy czas, gdy zasiadają państwo przy wigilijnym stole, prosimy na chwilę wspomnieć o nas, pracownikach telewizji Republika, którzy od kilku miesięcy nie dostali wynagrodzenia za swoją pracę. Dla nas to nie będzie wesoły czas. Z podobnymi sytuacjami mamy do czynienia co miesiąc, ale w okresie świątecznym są one szczególnie przykre” – przytacza treść pisma ”Wyborcza”.

Jego kopia trafiła do premiera, prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu. Pracownicy w zawoalowany sposób napominają o możliwym strajku.

”Z szacunku dla naszych widzów nie chcielibyśmy blokować procesu produkcji i nadawania programu, więc prosimy o niezmuszanie nas do drastycznej formy protestu. Ufamy, że dyrekcja telewizji Republika zaprzestanie zastraszania i szykanowania pracowników” – wynika z listu zdesperowanych pracowników.

Jedna z cytowanych przez "GW" pracownic tak mówi o sytuacji w stacji: "W Republice panuje stan oblężenia. Kierownictwo poszukuje w szeregach niemieckich i rosyjskich szpiegów oraz zakamuflowanych działaczy Platformy Obywatelskiej. Oglądalność nieustannie spada. W listopadzie wyniosła 0,03 proc. Jest o 40 proc. mniej niż przed rokiem. To wina kierownictwa stacji. Produkujemy długie i nudne audycje, których nikt nie chce oglądać".

Tomasz Sakiewicz, poproszony przez "GW" o komentarz, przesłał smsa. "Ktoś was wprowadza w błąd. Obecnie nasza sytuacja jest dobra. To [że nie płacę] to jakaś bzdura. W tej chwili regulujemy swoje płatności wobec pracowników” - cytuje jego treść dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2018

zaoczny magister Schetyna powinien donos do Brukseli napisać, że ta stacja zagraża interesom niemieckich i rosyjskich agentów w Polsce i zażądać jej … Czytaj całość

20-12-2018

to jakieś jaja....wysługujecie się pisowcom i jeszcze się dziwicie??????!!!!!!!!!!!!!!!

20-12-2018

wkurzonaa co to jest ta telewizja republika?

Rozwiń komentarze (35)