Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Testy na koronawirusa sfinansuje NFZ dla wszystkich pacjentów i personelu medycznego

5
Podziel się:

Narodowy Fundusz Zdrowia dołącza do walki z pandemią koronawirusa i zapewni pacjentom i personelowi medycznemu dostęp do testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

NFZ zapewni dostęp wszystkim pacjentom i służbie medycznej do testów na koronawirusa.
NFZ zapewni dostęp wszystkim pacjentom i służbie medycznej do testów na koronawirusa. (WP.PL)

O nowym zarządzeniu Narodowego Funduszu Zdrowia informował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zgodnie z nim każdy szpital będzie miał możliwość przeprowadzać testy dla swoich pacjentów i personelu.

- Chcemy, żeby już jak najszerzej te testy docierały do ludzi, do personelu medycznego - tłumaczył Szumowski, cytowany przez tvn24.pl. - Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mogły mieć zapłacone przez NFZ za wykonane testy na rzecz swoich pacjentów i na rzecz swoich pracowników, czyli nie tylko szpitale zakaźne, nie tylko sanepidy, ale już teraz wszystkie jednostki w Polsce - mówił.

Dotychczasowe przepisy zakładały, że NFZ rozlicza wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych w wykazie. Owy wykaz prowadzi dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Zobacz także: Zobacz też: "Tarcza nie zadziałała, zwolniliśmy 2 tys. pracowników"

Nowelizacja zakłada jednak, że testy będą mogły być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, lecz również dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Szpitale wykonujące test będą mogły rozliczyć jego koszt z Funduszem.

"Testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (np. w szpitalu jednoimiennym) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem" - czytamy na stronie Funduszu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Kryśka
3 lata temu
Ludzie piszą że brakuje maseczek to i pewnie testów na długi nie wystarczy. Widać zreszta w miastach co sie dzieje. Cyferki osób zakażonych skaczą z dnia na dzień masakrycznie, co wynika głównie z opoznien w robieniu takich testów. Dlatego sporo osób decyduje sie na prywatne testy z Diagnostyki w Łodzi albo te na wykrycie przeciwciał, które firma robi w Krakowie. Jak nie podkręcimy tempa wykryć to ten dramat nigdy sie nie skończy, bo zakażeni będą chodzic 'na wolnosci' i nieświadomie zarażać
jaja
3 lata temu
o miesiąc za późno
Ja
3 lata temu
Dzisiaj chciałem żonie, która pracuje w szpitalu kupić jednorazowe maseczki, cena 10 zł, czy to jest normalne? Na krio 6 miesięcy temu kupowałem po 35 gr. Ludzie trochę pokory, opamiętajcie się, Majątek życia chcecie zrobić na cudzym strachu i potrzebie. Karma działa. Pamiętajcie
Ja
3 lata temu
Czy 80% wynagrodzenia dla służb medycznych na kwarantannie to jest, podziękowanie za ich ciężka prace z narażeniem własnego życia i ich rodzin?
m-53
3 lata temu
Jak spłodzić artykuł - przepisać to samo trzy razy przestawiając słowa. I wierszówka jest :)))