Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Testy na koronawirusa sfinansuje NFZ dla wszystkich pacjentów i personelu medycznego

Narodowy Fundusz Zdrowia dołącza do walki z pandemią koronawirusa i zapewni pacjentom i personelowi medycznemu dostęp do testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
NFZ zapewni dostęp wszystkim pacjentom i służbie medycznej do testów na koronawirusa.

O nowym zarządzeniu Narodowego Funduszu Zdrowia informował minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zgodnie z nim każdy szpital będzie miał możliwość przeprowadzać testy dla swoich pacjentów i personelu.

- Chcemy, żeby już jak najszerzej te testy docierały do ludzi, do personelu medycznego - tłumaczył Szumowski, cytowany przez tvn24.pl. - Od dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce będą mogły mieć zapłacone przez NFZ za wykonane testy na rzecz swoich pacjentów i na rzecz swoich pracowników, czyli nie tylko szpitale zakaźne, nie tylko sanepidy, ale już teraz wszystkie jednostki w Polsce - mówił.

Dotychczasowe przepisy zakładały, że NFZ rozlicza wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych w wykazie. Owy wykaz prowadzi dyrektor oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą.

Zobacz też: "Tarcza nie zadziałała, zwolniliśmy 2 tys. pracowników"

Nowelizacja zakłada jednak, że testy będą mogły być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, lecz również dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Szpitale wykonujące test będą mogły rozliczyć jego koszt z Funduszem.

Jadwiga Emilewicz zostanie w czwartek zaprzysiężona na wicepremiera

"Testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów (np. w szpitalu jednoimiennym) i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem" - czytamy na stronie Funduszu.

Umorzenie składek ZUS na mocy specustawy nie oznacza utraty prawa do świadczeń medycznych - twierdzi NFZ
Umorzenie składek ZUS. Samozatrudnieni boją się o składki zdrowotne. "Co, gdy trafię do szpitala?"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-04-2020

JaCzy 80% wynagrodzenia dla służb medycznych na kwarantannie to jest, podziękowanie za ich ciężka prace z narażeniem własnego życia i ich rodzin?

08-04-2020

JaDzisiaj chciałem żonie, która pracuje w szpitalu kupić jednorazowe maseczki, cena 10 zł, czy to jest normalne? Na krio 6 miesięcy temu kupowałem po 35 … Czytaj całość

08-04-2020

m-53Jak spłodzić artykuł - przepisać to samo trzy razy przestawiając słowa. I wierszówka jest :)))

Rozwiń komentarze (5)