Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek
|

To "nie najmądrzejsi ani najciężej pracujący" odnoszą sukcesy. Prezes JPMorgan Chase mówi, jacy ludzie są najlepszymi liderami

8
Podziel się:

Jamie Dimon, prezes JPMorgan Chase, jednego z największych amerykańskich banków, uważa, że najbardziej skuteczni liderzy mają pewne kluczowe cechy charakteru – czytamy w serwisie CNBC Make It. Jak twierdzi, nie chodzi tu ani o mądrość, ani o ciężką pracę, ale m.in. o pokorę.

To "nie najmądrzejsi ani najciężej pracujący" odnoszą sukcesy. Prezes JPMorgan Chase mówi, jacy ludzie są najlepszymi liderami
Aby osiągnąć sukces, "traktuj ludzi tak, jak sam chcesz być traktowany" – powiedział Dimon redaktorowi naczelnemu LinkedIn, Danielowi Rothowi. "Miej do nich szacunek" (Getty Images, © 2022 Bloomberg Finance LP)

Jamie Dimon jest odnoszącym sukcesy biznesmenem i bankierem. Od 2005 r. sprawuje funkcję dyrektora generalnego JPMorgan Chase, jednego z największych holdingów finansowych na świecie. W rozmowie z redaktorem naczelnym LinkedIn, na którą powołuje się serwis CNBC Make It, Dimon opowiedział, jakie cechy charakteru jego zdaniem sprawiają, że ludzie odnoszą sukcesy i są skutecznymi liderami.

Zdaniem amerykańskiego miliardera najważniejsze dla lidera "nie jest bycie najmądrzejszą czy najciężej pracującą osobą", ale "pokora, otwartość, sprawiedliwość oraz bycie autentycznym". To właśnie te cechy, według Dimona, wyróżniają ludzi osiągających sukcesy w życiu.

Chodzi o posiadanie szacunku dla ludzi, a nie o "charyzmę" czy też "zdolności umysłu" – podkreśla Amerykanin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?

Dimon utrzymuje, że posiadanie wyżej wymienionych cech nie tylko zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego, ale również podnosi poziom produktywności w firmach. Jeśli jesteś egoistyczny lub przypisujesz sobie zasługi, kiedy nie jest to uzasadnione, ludzie, którymi zarządzasz, nie będą chcieli pracować. W sposób oczywisty wpłynie to na wydajność całych zespołów – czytamy.

Jamie Dimon zwraca uwagę na te cechy również przy rozmowach rekrutacyjnych oraz ustalaniu awansów swoich pracowników. Kandydaci na stanowiska w JPMorgan Chase oceniani są m.in. na podstawie tego, czy Dimon odpowie twierdząco pytania: "czy pracowałbyś dla tej osoby?" oraz "czy chciałbyś, aby dla tej osoby pracowało twoje dziecko?".

Aby osiągnąć sukces, "traktuj ludzi tak, jak sam chcesz być traktowany" – powiedział Dimon redaktorowi naczelnemu LinkedIn, Danielowi Rothowi. "Miej do nich szacunek".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Vjfdu
2 lata temu
Prezes banku, ktorego straty zostaly uspolecznione poucza jak robić interesy. Byłoby to nawet zabawne gdyby to nie było zenujace. Jak ten prezes poprowadzi przez 10 lat jakąkolwiek normalna firme rodzinna a nie polsocjalistyczny twor w postaci spolki akcyjnej albo z ograniczoną odpowiedzialnością to wtedy moge sluchac jego rad
vvvnm
2 lata temu
Po polsku to się nazywa biznes-kombinator z przewagą na kombinator. Jak już po znajomości dość dużo zakombinujesz to jesteś biznesmen z układami nie do ruszenia. Pewnie tak jest wszędzie
P24
2 lata temu
Takie to proste :)
Sokrates
2 lata temu
Do sukcesu niestety potrzebna jest mądrość, chociaż sama mądrość to mało. potrzeba właściwych decyzji , dobrego wykonania tych decyzji, kasy i zdrowia. Odpowiedni stosunek do ludzi dostaje się w spadku po rodzicach lub się nie dostaje.
Kombinatorzy
2 lata temu
Największy sukces to osiągają w Polsce najwięksi kombinatorzy