Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

300 osób blokuje polską granicę z Ukrainą

0
Podziel się:

Około 300 osób blokuje od strony ukraińskiej drogę dojazdową do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej (woj. podkarpackie) - poinformowała dziś rano rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Graniczne.

300 osób blokuje polską granicę z Ukrainą
(Leszek Kotarba/East News)

Około 300 osób blokuje od strony ukraińskiej drogę dojazdową do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej (woj. podkarpackie) - poinformowała dziś rano rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor. Ukraińcy wstrzymali odprawy.

Jak dodała, polskie służby graniczne zostały poinformowane przez stronę ukraińską. Zaapelowała do kierowców, by wybierali inne przejście. Rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska poinformowała z kolei, że ukraińskie służby graniczne wstrzymały odprawy.

Według szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, nie wiadomo jaki jest powód blokady. _ Nie są to osoby umundurowane, nie są to osoby związane z władzami, nie bardzo wiemy, jaki jest powód tego działania _ - powiedział Sienkiewicz w środę dziennikarzom w Sejmie.

Jak zaznaczył, nie jest to jednak sytuacja, która by wpływała znacząco na przejścia graniczne na wschodzie. _ Mamy do czynienia z jakimś niewielkim, lokalnym kryzysem, zobaczymy, co się dzieje, jak się rozwinie sytuacja _ - dodał minister spraw wewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)