Notowania

graś
13.04.2011 16:19

Graś: Przez PiS w polityce wszystko wolno

Oskarżanie polskiego premiera, polskiego rządu o zbrodnię najwyższą, czyli o zdradę, jest niegodne - powiedział rzecznik rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Oskarżanie polskiego premiera, polskiego rządu o zbrodnię najwyższą, czyli o zdradę, jest niegodne - powiedział rzecznik rządu Paweł Graś. *To komentarz m.in. do wypowiedzi Andrzeja Dery, że PiS będzie rozważać wniosek o postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu.*

_ - Słowa PiS, które padają w ostatnich dniach są po prostu haniebne, oskarżanie polskiego premiera,polskiego rządu o zbrodnię najwyższą, czyli o zdradę jest niegodne. To jednak najlepszy dowód, że zaczęła się kampania polityczna, zaczęła się kampania wyborcza w wykonaniu PiS i to nam daje przedsmak, co tak naprawdę w tej kampanii będzie się działo _ - powiedział Graś, który przebywał z Donaldem Tuskiem z oficjalną wizytą w Kijowie.

Nawiązał w ten sposób do dzisiejszej wypowiedzi posła PiS Andrzeja Dery, który pytany w Radiu ZET, czy premier Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu?, odpowiedział: _ Ja myślę, że jeżeli się przyjrzy temu, co dzieje się w tej chwili, czy reprezentuje polski interes, to myślę, że można takie wnioski stawiać _. Dopytywany, _ czy taki wniosek postawi Prawo i Sprawiedliwość? _, odparł: _ Myślę, że będziemy to rozważać _. Pytany o to rzecznik PiS Adam Hofman oświadczył dziś, że _ na dzisiejszym etapie są to rozważania teoretyczne _.

Premier Tusk jest przyzwyczajony, że ze strony PiS żadne dobre słowo, czy pochwała go nie spotka. Jest tylko z dnia na dzień eskalacja inwektyw i epitetów - mówił rzecznik rządu.

Graś uważa też, że PiS i Jarosław Kaczyński doprowadzili do sytuacji, w której im wszystko wolno. - _ Gdyby podobne słowa, podobne zarzuty, podobne treści, pojawiały się w wypowiedziach innych polityków, mielibyśmy tutaj rzeczywiście prawdziwe piekło na ziemi _ - powiedział. Zdaniem rzecznika Jarosław Kaczyński opowiada się za ograniczeniem demokracji i za totalną kontrolą wszystkiego.

Przeczytaj, co jeszcze krytykuje Paweł Graś

_ - Uważam, że ostatecznego rozliczenia z taką polityką i z takimi słowami powinni dokonać wyborcy. Dlatego czekamy na wybory i na to, żeby Polacy zdecydowali, czy chcą takiego języka, czy chcą takiej agresji, czy chcą takich ludzi w polityce _ - podkreślił.

Politycy PO zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości o _ opamiętanie się _ i zaprzestanie wykorzystywania katastrofy smoleńskiej do gry politycznej. _ - Nie może być tak, że jedna formacja polityczna, dla swoich partykularnych celów, zawłaszcza wielką tragedię _ - oświadczył poseł PO Paweł Olszewski.

Jego zdaniem, w wypowiedziach prezesa PiS można dostrzec _ absolutne segregowanie Polaków _ i _ wykluczanie poszczególnych grup ze względu na miejsce zamieszkania, pochodzenie, na poglądy _.

_ Ludzie - którzy nie mają poszanowania dla innych osób, dla innych poglądów, którzy podburzają tłumy, są niezwykle niebezpieczni. Nowoczesna segregacja w wydaniu Jarosława Kaczyńskiego przypomina najczarniejsze doświadczenia w historii _ - podkreślił Olszewski.

Jak zauważył, J.Kaczyński _ oskarżał wszystkich dookoła _, a nie znalazł nawet czasu, aby odwiedzić grób swojego brata - Lecha Kaczyńskiego. - _ To pokazuje prawdziwe intencje PiS - nie ma tu miejsca na uczucia, na refleksję, jest miejsce tylko na twardą politykę _ - uważa poseł Platformy.

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) podkreśliła z kolei, że PiS przekroczyło już _ poziom absurdu, głupoty, złości, nieposzanowania innych ludzi, braku współpracy _. _ To co od paru miesięcy prezentuje PiS dawno przekroczyło dobre granice. PiS nie chce współpracować, nie tylko z państwem rosyjskim, niemieckim, ale ostatnio odmówił chęci współpracy z państwem polskim, zanegował istnienie naszego państwa _ - podkreśliła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t84950.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/burza;po;raporcie;pis;podlosc;ohyda,39,0,805415.html) Burza po raporcie PiS. "Podłość", "ohyda" Europoseł Marek Siwiec uważa, że działanie prezesa PiS jest _ podłością _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t80069.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gras;do;prezesa;pis;czego;pan;sie;boi;panie;kaczynski,126,0,674686.html) Graś do prezesa PiS: Czego pan się boi, panie Kaczyński? Rzecznik rządu uważa, że zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wobec premiera, prezydenta i niektórych członków rządu to _ przejaw strachu _ przed rzeczywistymi ustaleniami ws. katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t137195.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/musimy;wprowadzic;moralny;porzadek,214,0,809942.html) "Musimy wprowadzić moralny porządek" _ Musimy wspólnie odnowić nasz kraj _ - powiedział Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim. Poncyljusz - _ Uroczystości to klęska JarKacza _.
Tagi: graś, pis, tusk, trybunał, zdrada, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz