Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hofman: Nie wszyscy w Polsce odczuwają wolność

0
Podziel się:

Nie wszyscy w Polsce odczuwają wolność - twierdzi rzecznik PiS. Adam Hofman przed Marszem Wolności, Solidarności i Niepodległości w Warszawie.

Hofman: Nie wszyscy w Polsce odczuwają wolność
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Nie wszyscy w Polsce odczuwają wolność - twierdzi rzecznik PiS. Adam Hofman przed Marszem Wolności, Solidarności i Niepodległości w Warszawie. Mówił również, że o te trzy wartości trzeba cały czas zabiegać.

- _ Tamten czas był zły. Po drugie on jest pokazaniem, że wielu bohaterom III RP nie przyznała racji jak np. Andrzej Gwiazda, Zbigniew Romaszewski. To są ludzie odwołujący się do tego, co robiła Anna Walentynowicz, ale będzie także pokazaniem, że w Polsce niektóre sprawy idą zdecydowanie w złym kierunku. Mówiliśmy o tym deficycie wolności w niektórych miejscach. Mówiliśmy o deficycie solidarności o tym, że Polacy powinni być jeden z drugim _ - podkreśla poseł.

Hofman odniósł się też do komentarzy niektórych polityków i mediów wobec wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o tym, że był zaskoczony, iż nie został internowany w czasie stanu wojennego.

- _ Współpracownik Urbana, Rozenek, wyśmiewa Kaczyńskiego za wywiad i część dziennikarzy, którzy wtedy byli po tamtej stronie nie skorzysta z okazji, żeby siedzieć cicho. Zajmuje się natomiast Jarosławem Kaczyńskim i wyszydza jego czasy walki z komuną _ - dodał.

Marsz _ Wolności, Solidarności i Niepodległości _ organizuje w Warszawie PiS z okazji rocznicy ogłoszenia stanu wojennego. Wśród członków Komitetu Honorowego Marszu są: Anna Chodakowska i Katarzyna Łaniewska, Jan Pietrzak, Zbigniew Romaszewski, Marek Jurek i redaktor naczelny _ Gazety Polskiej _ Tomasz Sakiewicz.

W komitecie są ponadto biskupi Antoni Pacyfik Dydycz, Ignacy Dec i Edward Frankowski, były premier Jan Olszewski, Andrzej Gwiazda, Bogusław Nizieński, szefowie zarządów kilku regionów _ Solidarności _, poeta Jarosław Marek Rymkiewicz, pisarz Marek Nowakowski, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Organizatorzy spodziewają się udziału kilkudziesięciu tysięcy osób z całej Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: "Dobrze, że nie wpuścili ich do Sejmu" Zdaniem premiera, dobrze się stało, że marszałek Ewa Kopacz nie wpuściła związkowców na sejmową galerię.
"To uderza we wszystkich uczciwych ludzi" - _ Trzeba walczyć, ale o jedno was chce bardzo poprosić: żebyście walczyli też z głową _.
Okazali litość posłom. Wypuszczą ich do domu Niektórzy szukali tajnych wyjść, inni próbowali wydostać się z Sejmu przez okoliczne podwórka. Wszystko na nic.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)