Notowania

pis
29.05.2012 12:54

Koleje na Euro 2012. PiS domaga się konfrontacji z ministrem

PiS domaga się informacji na temat bezpieczeństwa na kolei przed Euro 2012.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PiS domaga się informacji na temat bezpieczeństwa na kolei przed Euro 2012. Posłowie wystąpili wczoraj z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji infrastruktury z udziałem ministra Sławomira Nowaka. Na razie nie otrzymali odpowiedzi.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak uważa, że opinia publiczna powinna dowiedzieć się, co zrobił rząd i podległe mu służby żeby zapewnić bezpieczeństwo kibicom. Jego zdaniem ostatnio niemal codziennie dochodzi do wypadków i incydentów kolejowych.

- _ Chociażby dziś w Zebrzydowicach wykoleił się pociąg towarowy, wczoraj okazało się, że niesprawne były hamulce pociągu w Gliwicach, w ostatnią niedzielę doszło do wypadku w Ostrowie Wielkopolskim, tydzień temu do zderzenia czołowego pociągów w Warszawie, a 3 marca do katastrofy kolejowej, która przyniosła ofiary śmiertelne _ - argumentował poseł Błaszczak.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka widać wyraźnie, że problem istnieje i rząd powinien odpowiedzieć czy zamierza go rozwiązać czy nadal chować głowę w piasek i atakować opozycję.

Czytaj więcej w Money.pl
10 dni do Euro. To spędza nam sen z powiek Lotniska gotowe, a kolejarze oddają do użytku wyremontowane dworce. Jest jednak pewien problem.
Będzie wielki strajk. Ale dopiero po Euro Decyzja o ewentualnym strajku na kolei zapadnie po 1 lipca, czyli po Euro 2012.
Nie unikniemy następnej katastrofy kolejowej Na remonty i rozbudowę kolei wydajemy blisko trzy razy mniej niż Rumuni czy Słowacy. Wkrótce jedną czwartą torów trzeba będzie zamknąć.
Tagi: pis, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz