Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski pisze list do nauczycieli. "Szanuję waszą pracę"

0
Podziel się:

Prezydent Bronisław Komorowski w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego zachęcił samorządy do ochrony systemu szkolnictwa przed skutkami kryzysu demograficznego.

Komorowski pisze list do nauczycieli. "Szanuję waszą pracę"
(eecpoland.eu)
bETgdQYB

Prezydent Bronisław Komorowski w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego zachęcił samorządy do ochrony systemu szkolnictwa przed skutkami kryzysu demograficznego. Dodał, że ma świadomość, że jakość edukacji jest jednym z istotnych elementów Dobrego klimatu dla rodziny.

Komorowski podziękował nauczycielom za podjęcie ważnego zadania, jakim jest wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia Polaków. - _ Szanuję ogromnie nauczycielskie powołanie i z nostalgią wspominam czasy, gdy stawałem naprzeciw uczniów wiedząc, jak wiele ode mnie oczekują. Wiem, że Państwa praca wymaga wiele cierpliwości i wielu wyrzeczeń _ - napisał w liście opublikowanym na stronie Kancelarii Prezydenta.

Dodał, że w systemie polskiej edukacji - mimo sukcesów - nadal jest wiele do zrobienia. _ Pokładam wiele nadziei we współpracy rodziców ze szkołą, w budowaniu więzi, na których opiera się odpowiedzialne obywatelskie społeczeństwo. Mam pełną świadomość, że jakość edukacji jest jednym z istotnych elementów "Dobrego klimatu dla rodziny". Do tworzenia tego klimatu konsekwentnie zachęcam samorządy - by chronić polski system szkolnictwa przed skutkami kryzysu demograficznego oraz by podnosząc jakość edukacji i opieki na dziećmi, zachęcać Polaków do zakładania rodzin _ - napisał prezydent.

bETgdQYD

Przypomniał, że w 2014 r. obchodzić będziemy rocznice wielu ważnych wydarzeń. _ Dlatego zwracam się do społeczności polskich szkół z apelem: uczcijmy je razem! Zachęcam wszystkich do wspólnego przeżywania tych rocznic - i dzielenia się pomysłami i odświętnym nastrojem. Wspólnie zastanówmy się nad znaczeniem wydarzeń tak odmiennych, jak czyn legionowy, utworzenie państwa podziemnego, wybuch powstania warszawskiego czy wybory 4 czerwca 1989 roku. Łączy je przecież polskie pragnienie wolności. Znać drogę własnego kraju do wolności to umieć z niej korzystać i jej bronić. To ważna lekcja, może najważniejsza w życiu _ - uważa Komorowski.

Prezydent zwrócił się również do uczniów. _ Początek roku szkolnego to zawsze dzień pełen emocji, nadziei i oczekiwań. Jest to dzień podjęcia nowych obowiązków, które dla każdego ucznia, nauczyciela, rodzica, są kolejną próbą dojrzałości i odpowiedzialności. Łatwiej podjąć to wielkie wyzwanie ze świadomością, że wiedza i wykształcenie są drogą do tego, by stawać się lepszym. Oraz do tego, by naprawdę być wolnym _ - czytamy w liście.

Swoją uwagę prezydent kieruje na pierwszoklasistów. Życzy im, by szkoła okazała się dla nich _ wspaniałym doświadczeniem zdobywania wiedzy i nowych przyjaciół . - Wszystkich uczniów zachęcam do tego, by poznając nowe technologie, nowe sposoby zdobywania wiedzy i komunikowania się, nie stracili zachwytu nad tajemnicami przyrody. Zachęcam Was do uprawiania sportów i do wspólnego poznawania Polski, która jest wspaniałym krajem. Wkrótce to Wy będziecie za niego odpowiedzialni _ - dodał Bronisław Komorowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w przedszkolach. Co z dodatkowymi zajęciami? Pięć godzin za darmo, każda kolejna za nie więcej niż złotówkę. Tak ma wyglądać polskie przedszkole.
Dostaną prawie milion na uczenie po litewsku Pieniądze zostaną wydane na pensje dla nauczycieli.
Minister potwierdza. 100 milionów dla bezrobotnych nauczycieli MEN przewiduje, że w tym roku pracę straci ponad 6,8 tysiąca z ponad 666 tysięcy nauczycieli.
bETgdQZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)