Notowania

piotr duda
11.04.2013 16:05

Kongres Lewicy Polskiej. Bez szefa Solidarności

Powód to zaproszenie na tę imprezę gen. Wojciecha Jaruzelskiego. - Miejsce Jaruzelskiego jest na ławie oskarżonych i tylko w sądzie możemy się z nim spotykać - oświadczył rzecznik Dudy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Szef _ S _olidarności Piotr Duda nie pojawi się na Kongresie Programowym Lewicy. Powód to zaproszenie na tę imprezę gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

- _ Miejsce Jaruzelskiego jest na ławie oskarżonych i tylko w sądzie możemy się z nim spotykać _ - oświadczył rzecznik Dudy Marek Lewandowski.

Lewandowski zadeklarował jednocześnie w czwartkowym oświadczeniu wolę współpracy w sprawach pracowniczych. _ - Dlatego życzymy owocnych obrad dla dobra polskich pracowników, ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa _ - dodał.

Jak przypomniał, szef _ S _ otrzymał pod koniec marca podpisane m.in. przez Józefa Oleksego zaproszenie na kongres. I - zaznaczył - _ mając w pamięci pozytywne deklaracje SLD w sprawach pracowniczych i wsparcie w walce z wydłużeniem wieku emerytalnego, pomimo licznych wątpliwości, Solidarność rozważała ewentualny udział w kongresie _.

Nawet - dodał - _ w kontekście informacji publikowanych przez działaczy SLD, że szef związku weźmie udział, choć takiej decyzji jeszcze nie podjęliśmy _. _ Już samo to było niepoważne. Jednak informacja o zaproszeniu gen. Wojciecha Jaruzelskiego sprawę jednoznacznie i definitywnie rozstrzyga _ - głosi komunikat rzecznika lidera _ S _.

_ Miejsce Jaruzelskiego jest na ławie oskarżonych i tylko w sądzie możemy się z nim spotykać. Jesteśmy zdumieni, że działacze SLD tego nie rozumieją _ - podkreślił Lewandowski. _ Są granice, których przekraczać nie wolno _ - dodał.

Kongres Lewicy Programowej organizowany jest przez SLD 16 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ma wziąć w nim udział ponad sto partii, organizacji i stowarzyszeń.

Szef SLD Leszek Miller poinformował w środę, że zaproszenie na Kongres Programowy Lewicy przyjęli b. prezydent Aleksander Kwaśniewski i gen. Wojciech Jaruzelski. Kwaśniewski uważa, że w kongresie powinien uczestniczyć Ruch Palikota. SLD nie widzi natomiast na kongresie miejsca dla partii Janusza Palikota. W poniedziałek po spotkaniu z Millerem gotowość uczestnictwa w kongresie zadeklarował b. przywódca Solidarności Lech Wałęsa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zupełnie nie zależy im na Januszu Palikocie Leszek Miller zapewnia, że Aleksander Kwaśniewski nie uzależniał udziału w Kongresie Lewicy od obecności na nim Janusza Palikota.
Kwaśniewski pojawi się na kongresie lewicy? Były prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjął zaproszenie na czerwcowy Kongres Programowy Lewicy - to wynik dzisiejszego spotkania Kwaśniewskiego z Leszkiem Millerem i Józefem Oleksym.
Palikot: Miller upodabnia się do Kaczyńskiego -_ Zatrzymajcie szaleństwo Millera _ - zaapelował dziś do działaczy SLD Janusz Palikot.
Tagi: piotr duda, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz