Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Musimy wprowadzić moralny porządek"

0
Podziel się:

Musimy wspólnie odnowić nasz kraj - powiedział Jarosław Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim. Poncyljusz - Uroczystości to klęska JarKacza.

"Musimy wprowadzić moralny porządek"
(PAP/Paweł Supernak)

Musimy wspólnie odnowić nasz kraj - powiedział wczoraj wieczorem lider PiS Jarosław Kaczyński do siedmiu tysięcy ludzi zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Ulicami stolicy przeszedł _ marsz pamięci _ w rok po katastrofie smoleńskiej. _ Mam nadzieję że dzisiejsza frekwencja pod pałacem uświadomi PiS, że trzeba zmienić temat kampanii wyborczej, bo za szybko ubywa zwolenników - _skomentował Paweł Poncyljusz.

_ Marsz pamięci _ to część niezależnych od władz państwowych obchodów pierwszej rocznicy katastrofy. Podobne manifestacje odbywają się dziesiątego dnia każdego miesiąca, począwszy od sierpnia. Ich organizatorem za każdym razem są osoby związane z _ Gazetą Polską _. Osoby, które dotychczas prosiły o comiesięczne msze św. za ofiary katastrofy, zamówiły już nabożeństwa w tej intencji każdego dziesiątego dnia miesiąca do końca 2011 r.

Wczoraj wieczorem J. Kaczyński dziękował zgromadzonym przed Pałacem, szczególnie młodym, za przybycie. _ Przychodząc tutaj zabiegacie o pamięć, o sprawiedliwość, o to, by nasza historia, także ta najbliższa, ta zupełnie niedawna była oceniana właśnie sprawiedliwie, w zgodzie z faktami. Ale przychodząc tu zabiegacie także o przyszłość, przyszłość gospodarzy w wolnym kraju _ - powiedział.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t97558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;u;miedwiediewa;zapyta;o;tablice,215,0,809943.html) Komorowski u Miedwiediewa. Zapyta o tablicę?
Jak mówił, to jest możliwe, _ tylko musimy w naszym kraju najpierw wprowadzić elementarny moralny porządek _. _ Tego moralnego porządku dziś nie ma _ - oświadczył.

Podkreślił, że ci, którzy zginęli przed rokiem w katastrofie smoleńskiej, chcieli - poprzez oddanie hołdu pomordowanym w Katyniu - _ przywracać historyczny porządek _. _ Ale było wśród nich wielu takich, na czele z prezydentem Rzeczpospolitej, moim śp. bratem, moją śp. bratową, wielu przyjaciółmi, którzy chcieli ze wszystkich sił także tej zmiany dziś. Zmiany, która ma odnowić nasz kraj, odnowić tę ziemię _ - podkreślił Kaczyński.

_ - Musimy ją odnowić wspólnie, musimy ją odnowić pracą, zdecydowaniem, zaangażowaniem i przede wszystkim wiarą w prawdę, w to, że prawda może zwyciężyć. Jeśli coś chcę wam powiedzieć na koniec, to byście nie zwątpili, że prawda zwycięży _ - zaznaczył.

Prezes PiS zaapelował także do zgromadzonych o obecność przed Pałacem Prezydenckim w kolejnych miesiącach.

_ Uroczystości to klęska JarKacza 7 tys pod pałacem to mniej niż na meczu Korona-Wisła. Tak sie kończy upolitycznianie katastrofy - _ skomentował na Twitterze, Paweł Poncyljusz z PJN. _ W wyborach prezydenckich na JarKacza w Warszawie i okolicach zaglosowało prawie 300 tys. Polacy zagłosowali nogami na to w jaki sposób PiS zrelatywizował katastrofę i śmierć LK. JarKacz traci wpływ na rzeczywistość w Polsce _ - napisał Poncyljusz.

Zwolennicy Kaczyńskiego zostaną na krakowskim Przedmieściu?

Naprzeciw Pałacu Prezydenckiego przedstawiciele stowarzyszenia _ Solidarni 2010 _ rozstawili namiot, na którym można przeczytać transparent: _ Zostajemy na Krakowskim Przedmieściu do skutku, do spełnienia wszystkich postulatów _. Jak mówią, chcą m.in. dymisji premiera Donalda Tuska i ministrów: Jerzego Millera, Radosława Sikorskiego i Tomasza Arabskiego oraz powstania międzynarodowej komisji do zbadania przyczyn katastrofy, a także zgody na ekshumację ciał ofiar.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji Maciej Karczyński, zgromadzenie przebiegło spokojnie, policja nie zanotowała poważniejszych incydentów. Na Krakowskim Przedmieściu zgromadziło się około 7 tysięcy ludzi.

Przed marszem, jak co miesiąc, w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście odbyła się msza św. Wierni wypełnili nie tylko świątynię, ale też ul. Świętojańską oraz Pl. Zamkowy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t137187.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;to;moze;dlatego;zginal;moj;brat,63,0,809791.html) Kaczyński: To może dlatego zginął mój brat Prezes PiS zainaugurował Ruchu imienia Lecha Kaczyńskiego. Chce, żeby wróciła idea IV Rzeczypospolitej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/92/t112476.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;do;pis;opamietajcie;sie;ze;smolenskiem,161,0,803233.html) PO do PiS: Opamiętajcie się ze Smoleńskiem Platforma apeluje o niezawłaszczanie przez Prawo i Sprawiedliwość tej tragedii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t137183.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;i;tlum;na;krakowskim;przedmiesciu,156,0,809628.html) Politycy i tłum na Krakowskim Przedmieściu Jarosław Kaczyński wraz z innymi politykami PiS złożyli wieniec przed Pałacem Prezydenckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t90203.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;to;klopot;przed;wizyta;prezydenta,223,0,809439.html) Nowak: To kłopot przed wizytą prezydenta Podmiana tablic na miejscu katastrofy TU-154 może skomplikować sytuację przed wizytą prezydenta Bronisława Komorowskiego w Smoleńsku.
wiadmomości
kraj
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)