Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Nasi eksperci kończą śledztwo za Rosjan"

0
Podziel się:

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zdumiony zaniedbaniami MAK.

"Nasi eksperci kończą śledztwo za Rosjan"
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że rosyjski raport w sprawie katastrofy smoleńskiej to zabieg czysto propagandowy, a treść wniosków rosyjskiego MAK-u wynika z chęci ukrycia własnych błędów.

Generał Stanisław Koziej ocenił, że szybka publikacja MAK-u była błędem, ponieważ ich raport jest oparty na niedokończonych badaniach.

- _ Świadczą o tym nieścisłości zawarte we wnioskach _ - powiedział szef BBN-u. - _ Nadszarpnęli swoją markę zupełnie, publikując raport niekompletny. Nie dokończyli badań technicznych źródeł, które mieli. Nasi eksperci dochodzą teraz tych wniosków, których oni zaniechali _ - dodał.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KOZIEJA:

Generał Koziej dodał również, że treść raportu świadczy o tym, że Moskwa próbuje ukryć tym samym swoje winy i niedociągnięcia. W ocenie byłego wojskowego jest to wyraz dawnej, sowieckiej, mentalności, która jest obecna po dzień dzisiejszy w rosyjskich kręgach władzy.

- _ Ja się dziwię władzom rosyjskim, że one nie są zainteresowane wykryciem swoich słabości. To dziwne _- powiedział generał.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KOZIEJA:

Generał powiedział, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego może zająć się sprawą katastrofy smoleńskiej podczas marcowego posiedzenia. W ocenie szefa BBN-u z dyskusją na ten temat należy poczekać do końca prac komisji Jerzego Millera. W ocenie generała Kozieja analizowane wtedy będą nie tylko rosyjskie dokumenty, ale również ustalenia polskich śledczych.

W ocenie Kozieja raport MAK-u, a szczególnie jego publikacja - zahamowały proces ocieplania wzajemnych stosunków. Szef BBN-u ocenił, że może to rzutować na dalszych stosunkach na linii Warszawa-Moskwa.General Koziej negatywnie ocenia również reakcję opozycji na działania w tej sprawie rządu. Podkreślił, że nie można koncentrować się tylko na atakowaniu gabinetu Donalda Tuska, ponieważ może to się odbić źle na naszym wizerunku.

Koziej dodał też, że polskie media w niewystarczający sposób zareagowały na ostre, zagraniczne komentarze zgadzające się z wnioskami rosyjskiego raportu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;to;rosjanie;spowodowali;katastrofe,61,0,755517.html) Kaczyński: To Rosjanie spowodowali katastrofę Prezes Prawa i Sprawiedliwości czeka na uchwałę Sejmu odrzucającą raport MAK. Potem wyniki polskiego badania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t97758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;bbn;chce;zmiany;procedur;wozenia;vip-ow,57,0,627001.html) Szef BBN chce zmiany procedur wożenia VIP-ów _ - Musi być lepsza koordynacja - _ mówi gen. Stanisław Koziej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t129587.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/iwinski;nie;atakujmy;rosjan;tylko;z;nimi;rozmawiajmy,49,0,757297.html) Iwiński: Nie atakujmy Rosjan tylko z nimi rozmawiajmy W sprawie określenia winy za Smoleńsk, Moskwa jest gotowa na ustępstwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)