Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania rządu i premiera bez zmian

0
Podziel się:

26 proc. badanych pozytywnie ocenia rząd, a 66 proc. - negatywnie.

Notowania rządu i premiera bez zmian
(PAP/Radek Pietruszka)

*26 proc. badanych pozytywnie ocenia rząd, a 66 proc. - negatywnie - wynika z marcowego sondażu TNS OBOP. W opinii 55 proc. Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera, a zdaniem 36 proc. - dobrze. W porównaniu z lutym notowania rządu i premiera w zasadzie się nie zmieniły. *

W marcu prezydenta Bronisława Komorowskiego dobrze oceniło 49 proc. ankietowanych, a źle - 38 proc. W porównaniu z poprzednim, lutowym badaniem, pozytywne oceny działań rządu pozostały na tym samym poziomie, a odsetek negatywnych zwiększył się o 1 punkt proc. Grupa osób, która nie wyraziła opinii o rządzie zmniejszyła się o 1 punkt proc. - z 9 proc. w lutym, do 8 proc. w marcu.

Spośród badanych pozytywnie oceniających Radę Ministrów w marcu, 1 proc. ma o niej bardzo dobre zdanie, a 25 proc. - raczej dobre. Natomiast wśród ankietowanych negatywnie wypowiadających się o rządzie, zdecydowanie złą opinię ma o nim 21 proc., a raczej złą - 45 proc.

Grupa osób uważających, że Donald Tusk dobrze wypełnia obowiązki premiera zwiększyła się - w porównaniu do lutego - o 1 punkt proc. Odsetek wystawiających mu negatywną opinię pozostał na tym samym poziomie. Grono osób, które nie wypowiedziały się w tej kwestii zmniejszyło się o 1 punkt proc. - z 10 proc. w lutym, do 9 proc. w marcu.

5 proc. tych, którzy w marcu pozytywnie ocenili premiera, ma o jego pracy zdecydowanie dobre zdanie, a 31 proc. - raczej dobre. Wśród negatywnie oceniających szefa rządu zdecydowanie złą opinię ma o nim 19 proc. respondentów, a raczej złą - 36 proc.

Natomiast w przypadku prezydenta Bronisława Komorowskiego, grupa osób, które pozytywnie oceniają jego pracę zwiększyła się - w porównaniu z lutym - o 2 punkty proc. Tych, którzy mają o prezydencie negatywną opinię jest o 4 punkty więcej, niż w poprzednim badaniu. Odsetek osób, które nie wyraziły swej opinii zmniejszył się o 6 punktów proc. - z 19 proc. w lutym do 13 proc. w marcu.

Spośród badanych dobrze wypowiadających się o głowie państwa zdecydowanie pozytywnie postrzega go 9 proc., a raczej pozytywnie - 40 proc. Natomiast ci, którzy mają złe zdanie o prezydencie dzielą się na tych, którzy mają o nim bardzo złą opinię - 12 proc. i tych, którzy mają raczej złą - 26 proc.

Ośrodek zwraca uwagę, że w marcu, podobnie jak w lutym, spośród trzech instytucji władzy, badani najlepiej ocenili prezydenta. Więcej jest takich osób, które wypowiadają się o jego działalności z aprobatą niż takich, które mają negatywne zdanie na ten temat. Premier, a szczególnie kierowany przez niego rząd, są przez ankietowanych oceniani zdecydowanie gorzej.

TNS OBOP zrealizował sondaż w dniach 3 - 6 marca 2011 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Czytaj w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)