Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odejście Ziobry zaszkodzi PiS

0
Podziel się:

Tracąc grupę polityków związanych z Markiem Jurkiem i późniejszych działaczy PJN - PiS obcięło sobie ręce, a teraz wycina sobie serce.

Odejście Ziobry zaszkodzi PiS
(Reporter)

_ Nasz Dziennik _ uważa, że odejście z PiS-u grupy Zbigniewa Ziobry, będzie dla partii niekorzystne. Zdaniem komentatora gazety, ciężko wyobrazić sobie to ugrupowanie bez byłego ministra sprawiedliwości, który jest jedną z głównych twarzy tak zwanej IV RP.

Analizując historię ugrupowania, Artur Kowalski przypomina, że po każdych wyborach dochodziło w PiS do wstrząsów, które odbijały się na popularności największej partii opozycyjnej. W _ Naszym Dzienniku _ czytamy, że tracąc grupę polityków związanych z Markiem Jurkiem i późniejszych działaczy PJN - PiS _ obcięło sobie ręce _, a teraz _ wycina sobie serce _. Prowadzić to będzie do realnego osłabienia ugrupowania.

Zdaniem komentatora, podłożem sporu między Jarosławem Kaczyńskim, a Zbigniewem Ziobro nie jest program, a osobiste aspiracje polityków. Autor analizy podważa również obecną taktykę PiS, która odwołuje się do wydarzeń na Węgrzech, gdzie niezadowolenie z rządów socjalistów doprowadziło do zwycięstwa prawicy. Jego zdaniem, czekanie na kryzys, który dotknie obywateli nie jest najlepszym rozwiązaniem i dlatego partia wymaga nowej strategii.

Czytaj więcej o rozłamie w Prawie i Sprawiedliwości
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t135178.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niesiolowski;juz;komentuje;rozlam;w;pis;to;wojna;,242,0,958706.html) Staniszkis o PiS: Jestem zaskoczona tępotą Zdaniem Stefana Niesiołowskiego inicjatywa Ziobry może odnieść sukces.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t181077.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;wyrzucil;ziobre;kurskiego;i;cymanskiego,185,0,958649.html) Ziobro, Kurski i Cymański wyrzuceni z PIS Cymański: _ Jeszcze w to do końca nie wierzę. Tyle razy broniliśmy PiS _. Kurski: _ Wylewaliśmy pot i krew, a tak nam odpłacają _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/list;ziobry;do;kaczynskiego;bedzie;kara;czy;pojednanie,173,0,955821.html) Będą następstwa listu Ziobry do Kaczyńskiego Na jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, która ma zająć się m.in. tą sprawą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)