Notowania

janusz palikot
06.04.2013 14:37

Palikot jest przekonany, że Ryszard Kalisz odejdzie z SLD

Oznajmił to Janusz Palikot na zorganizowanej przez Ruch Palikota konwencji samorządowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

_ Rozpoczynamy pracę nad programem samorządowym Ruchu Palikota. Dzięki nam jakość funkcjonowania samorządu w Polsce będzie całkiem inna - zadeklarował lider RP Janusz Palikot. _

_ Dzisiaj rozpoczniemy pracę nad programem 4x4, czyli naszym programem samorządowym. W wyborach samorządowych w 2014 roku wprowadzimy do samorządów w Polsce bardzo wielu nowych ludzi, którzy spowodują, że jakość funkcjonowania tego samorządu będzie całkiem inna _ - mówił Palikot na konferencji prasowej poprzedzającej konwencję._ _

_ 4x4 _ to pomysł Ruchu Palikota na kampanię samorządową; zgodnie z nim formacja ma przedstawiać swoje pomysły na czterech poziomach: gminy, powiatu, województwa i kraju. Szef zespołu samorządowego Ruchu Krzysztof Makowski mówił w sobotę, że to program budowany oddolnie, w oparciu o dyskusję z mieszkańcami. Jego zdaniem po raz pierwszy formacja polityczna zdecydowała się spytać mieszkańców o ich pomysły i zaproponować ich rozwiązania i nie czekać do kampanii.

Podkreślił, że wypracowane propozycje Ruch chce przedstawiać jeszcze przed kampanią samorządową. _ Chcemy zaprezentować ten program 2 czerwca i 4 czerwca w Sejmie na specjalnie zwołanej w tym zakresie konferencji Ruchu Palikota _ - powiedział.

Kilka dni temu Palikot poinformował, że ruszają prace zespołów programowych Europy Plus, mających tworzyć program inicjatywy; zaprosił do nich także polityków SLD. _ Grzegorz Kurczuk, minister w rządzie Leszka Millera jako pierwszy z działaczy SLD zareagował na nasz apel. Bardzo dziękuję za tę decyzję i witam w naszym gronie _ - powiedział Palikot.

W spotkaniu w Sali Kolumnowej w Sejmie bierze udział kilkuset działaczy RP oraz przedstawiciele innych partii m.in. SdPl.

Dziennikarze pytali też Palikota podczas konferencji, czy Ryszard Kalisz odejdzie z SLD i czy ma na ten temat jakieś informacje. W poniedziałek sąd koleżeński Sojuszu ma się zająć sprawą posła, zawieszonego w prawach członka SLD za współpracę z Europą Plus.

_ Tak, Ryszard Kalisz odejdzie z SLD _ - powiedział Palikot. Dopytywany, czy mówi to oficjalnie, odparł, że nie i że jest to jego opinia. _ Pytajcie się państwo Ryszarda Kalisza, sądu partyjnego SLD. Ale jeśli pan się pyta o moją opinię, ja, Janusz Palikot, oceniam, że Ryszard Kalisz odejdzie z SLD _. Pytany, czy to wie, odpowiedział: _ Nie formułuję opinii, jeśli nie mam dobrego rozpoznania _.

Według Palikota, SLD raczej nie usunie Kalisza z partii, _ tylko będą go tak w tzw. sposób grillowali _.

Obecny na konferencji lider SdPl Wojciech Filemonowicz powiedział z kolei: _ Sądzę, że Ryszard Kalisz po prezydencie Komorowskim będzie następnym prezydentem tego kraju _. Palikot dodał: _ Miejmy nadzieję, że tak się stanie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryszard Kalisz stanie przed sądem To pokłosie zaangażowania polityka Sojuszu w projekt budowy centrolewicowej listy w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego pod nazwą Europa Plus.
Palikot przedstawi kandydata na prezydenta... Warszawska konwencja Ruchu Palikota rozpoczęła dzisiaj kampanię samorządową tej partii.
Kalisz o inicjatywie Kwaśniewskiego. Jest za? Politycy SLD powinni wziąć udział w współorganizowanej przez Aleksandra Kwaśniewskiego inicjatywie tworzenia centrolewicowej listy do PE - uważa.
Tagi: janusz palikot, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz