Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot o Nowaku: To jest gra w PO

0
Podziel się:

Zdaniem Palikota rząd Donaldowi Tuskowi zaczęli rekonstruować prokuratorzy.

Palikot o Nowaku: To jest gra w PO
(Reporter)
bETjesVx

Kolejny odcinek serialu o kryzysie PO, element wewnętrznej gry w tej partii - tak dymisję Sławomira Nowaka z funkcji ministra transportu skomentował w piątek lider Twojego Ruchu Janusz Palikot. Jak ocenił, rząd Donaldowi Tuskowi zaczęli rekonstruować prokuratorzy.

_ - W tej wewnętrznej walce między Tuskiem a (Grzegorzem) Schetyną ekipa Schetyny strzeliła gola i jest 1:1 po wyborach na Dolnym Śląsku, kiedy gola Schetynie strzelił Tusk. Tyle tylko, że wewnętrzne rozgrywki w PO mało nas obchodzą, bo co z tego, że udało się Schetynie złapać Nowaka za zegarek? _ - pytał Palikot. Jak ocenił, osłabienie Nowaka oznacza osłabienie Tuska, a wzmocnienie grupy Schetyny.

_ - Głównym problemem, jaki mamy, jest problem jakości rządzenia. Zamiast poprawiać tę jakość rządzenia, w lepszy sposób wydawać pieniądze na infrastrukturę, mamy kolejny element wewnętrznej gry _ - powiedział lider TR. _ To kolejny odcinek kryzysu, w którym tkwi PO, można powiedzieć, że to już jest taki brazylijski serial na temat problemów wewnętrznych PO _ - ocenił.

bETjesVz

Zdaniem Palikota rząd Donaldowi Tuskowi zaczęli rekonstruować prokuratorzy. Pytany, który z ministrów będzie następny, odpowiedział: _ w zasadzie łatwiej byłoby wymienić tych, którzy zostaną, wydaje się, że zostanie (szef MSZ) Radosław Sikorski i (szef MON Tomasz) Siemoniak, a cała reszta jest prawdopodobnie w jakimś stopniu do wymiany _.

Polityk przypomniał, że klub Twojego Ruchu _ złożył zlecenie do szefa NIK o objęcie kompleksową kontrolą wszystkich przetargów zorganizowanych przez ministerstwo (transportu-PAP), zarówno za kadencji Cezarego Grabarczyka, jak i ministra Nowaka _.

Jak powiedział, _ zegarek jest tylko symbolem nieprawidłowości, które tam (w ministerstwie transportu) może miały miejsce _. Palikot zaznaczył, że w związku z tym, że państwo wydało ponad 100 mld zł na infrastrukturę, jest wiele zastrzeżeń, co do różnych jej elementów.

Palikot przekonywał, że kompleksowa kontrola powinna wyjaśnić _ wszystko od początku, dlaczego te przetargi tak się odbywały, dlaczego niektóre się nie udały, dlaczego przenoszono niektóre inwestycje z Łodzi do Gdańska po zmianie ministrów _.

bETjesVF

_ - Będziemy oczekiwali od szefa NIK objęcia ministerstwa transportu i tych przetargów taką kontrolą _ - powiedział lider TR.

Premier poinformował w piątek, że minister transportu Sławomir Nowak złożył na jego ręce dymisję ze sprawowanego urzędu, a on tę dymisję przyjmuje. Jak podkreślił, dymisja ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu.

W piątek do prokuratora generalnego trafił wniosek o uchylenie immunitetu ministrowi transportu. Według śledczych Nowak świadomie nie wykazał w oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka.

Czytaj więcej w Money.pl

bETjesVG
bETjesWa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)