Notowania

grafen
22.04.2011 12:56

Pawlak wierzy w grafen. Ale potrzeba czasu

Grafen, którego produkcję właśnie patentują polscy naukowcy to najcieńszy materiał na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier, minister gospodarki uważa, że grafen jest wielką, perspektywiczną technologią, która może zrewolucjonizować elektronikę, ale wymaga jeszcze wielu badań.

Grafen, którego produkcję właśnie patentują polscy naukowcy to najcieńszy materiał na świecie - substancja o grubości nie przekraczającej jednego atomu, zbudowana z warstwy węgla.

Jak napisała dzisiejsza _ Gazeta Wyborcza _ naukowcy w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych wynaleźli metodę przemysłowej produkcji materiału, który _ ma szanse na podbój światowego przemysłu _.

Wicepremier Waldemar Pawlak podkreśla, że przeniesienie tej technologii do przemysłu wymaga czasu i inwestycji.

Grafen jest ponad 100 razy mocniejszy niż stal, jest niemal całkowicie przezroczysty, jest też bardzo dobrym przewodnikiem ciepła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t75267.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mamy;patent;na;wytwarzanie;grafenu,124,0,816252.html) Mamy patent na wytwarzanie grafenu Będziemy światowymi monopolistami w produkcji tego rewolucyjnego materiału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t112418.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/nobel;z;fizyki;przyznany;za;dwuwymiarowy;grafen,83,0,686931.html) Nobel z fizyki przyznany. Za _ dwuwymiarowy _ grafen To jedna z form węgla, o grubości zaledwie jednego atomu.
Tagi: grafen, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz