Notowania

korupcja w polsce
28.07.2012 14:15

PiS oskarża Tuska o nepotyzm. Jego syn...

Młodzieżówka PiS apeluje do premiera Donalda Tuska, by jego syn zrezygnował z posady w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

*Młodzieżówka PiS apeluje do premiera Donalda Tuska, by jego syn zrezygnował z posady w Porcie Lotniczym Gdańsk. Według przewodniczącego młodych PiS Marcina Mastalerka w przeciwnym razie nie można _ poważnie traktować _ słów premiera o walce z nepotyzmem. *

_ - Michał Tusk, syn premiera Donalda Tuska dostał posadę w Porcie Lotniczym w Gdańsku bez żadnego konkursu. Jak można walczyć, panie premierze, z nepotyzmem jeśli we własnej pana rodzinie, pański syn zajmuje stanowisko bez konkursu _ - mówił Mastalerek, podczas briefingu zwołanego przed kancelarią premiera.

Zaapelował do szefa rządu i jego syna, by ów zrezygnował z dotychczasowego stanowiska. _ - Premier wymaga, i słusznie, od syna ministra Kalemby, by ten zrezygnował z pracy, więc konsekwencją tego jest to, by jego syn również zrezygnował ze swojej pracy _ - dodał.

Zaznaczył, że właścicielami portu jest samorząd województwa - gdzie rządzi PO - oraz Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze i gminy Gdańsk, Sopot, Gdynia. - _ PO kontroluje port lotniczy, a tam zatrudniony jest syn premiera Donalda Tuska _ - podkreślił Mastalerek.

O całej sprawie media pisały w kwietniu br. _ Super Express _ poinformował, że syn premiera dostał posadę bez konkursu i zarabia około 4 tys. zł.

W piątek, podczas konferencji dotyczącej nowego ministra rolnictwa, premier zapowiedział, że we wrześniu przedstawi rozwiązania legislacyjne i organizacyjne, które mają ukrócić zjawiska szeroko pojętego nepotyzmu. Wyraził nadzieję, że do końca roku powstanie i zostanie przyjęty projekt, który uporządkuje sytuację w spółkach Skarbu Państwa i ich spółkach córkach, także jeśli chodzi o reguły wynagradzania.

Gdy pojawiły się informacje o tym, że nowym ministrem rolnictwa ma zostać Kalemba media podały, że jego syn jest kierownikiem jednej z sekcji poznańskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego. Premier również w piątek poinformował, że uzyskał zapewnienie od prezesa PSL Waldemara Pawlaka, że syn przyszłego ministra rolnictwa będzie gotowy zrezygnować z pracy w tej agencji.

Sam Kalemba wyjaśniał, że jego syn pracuje w Agencji Rynku Rolnego od ponad 10 lat i ma odpowiednie kwalifikacje do pełnienia swojej funkcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Ta sztuczka Tuskowi już nie przejdzie Jan Płaskoń radzi, co premier powinien zrobić ze swoimi doradcami.
Tusk podjął decyzję. Jest następca Sawickiego Premier wierzy, że nowy minister rolnictwa będzie skutecznie walczył z nepotyzmem w państwowych agencjach i spółkach.
Serafin: Uszanujcie moją wstrzemięźliwość Szef kółek rolniczych nie chciał ujawnić, co powie prokuratorowi.
Tagi: korupcja w polsce, nepotyzm, psl, platforma, pis, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz