Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PO do PiS: Opamiętajcie się ze Smoleńskiem

0
Podziel się

Platforma apeluje o niezawłaszczanie przez Prawo i Sprawiedliwość tej tragedii.

PO do PiS: Opamiętajcie się ze Smoleńskiem
(Polimerek/CC/Wikipedia)
bDIeessB

Posłowie PO: Artur Gierada i Krzysztof Tyszkiewicz zaapelowali do polityków PiS o refleksję w związku z pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej. - _ To tragedia wszystkich Polaków, w której zginęli również nasi przyjaciele _ - podkreślali posłowie Platformy.

Gierada i Tyszkiewicz odnieśli się w ten sposób do środowej wypowiedzi rzecznika PiS Adama Hofmana w _ Kontrwywiadzie _ RMF FM. Hofman powiedział m.in., że _ powstanie dobrego i godnego pomnika w stolicy jest takim momentem, kiedy można powiedzieć, że oddaliśmy hołd tym którzy polegli i to jest dobry moment, żeby myśleć o zakończeniu żałoby _.

Jak podkreślili posłowie PO, są _ zniesmaczeni faktem, że coraz częściej i coraz bardziej dobitnie PiS zawłaszcza sprawę katastrofy smoleńskiej _. _ Już teraz codziennie mamy do czynienia z szantażem, bo w tym momencie to już jest szantaż, że te protesty pod Pałacem Prezydenckim nie ustaną do czasu wybudowania pomnika _ - powiedział Tyszkiewicz.

bDIeessD

_ - Obawiamy się również, że właśnie 10 kwietnia będzie kolejnym spektaklem ze strony PiS i wykorzystaniem właśnie tej rocznicy do swoich celów politycznych _ - dodał Gierada.

Podkreślił, że katastrofa smoleńska to _ tragedia wszystkich Polaków _. _ W tej tragedii zginęli również nasi przyjaciele. Chcemy przypomnieć właśnie o tym, że 10 kwietnia będzie właśnie dniem żałoby, a dzień żałoby to jest właśnie dzień refleksji. I o tę refleksję właśnie apelujemy do PiS _ - powiedział poseł PO.

Od sierpnia ubiegłego roku, środowiska związane z _ Gazetą Polską _ organizują każdego dziesiątego dnia miesiąca _ marsz pamięci _ ofiar katastrofy smoleńskiej. Bierze w nim udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także wielu innych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Będzie tłum pod pałacem

bDIeessJ
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;chca;wspolnej;rocznicy;smolenska;prezes;pis;nie,204,0,770764.html) Polacy chcą wspólnej rocznicy Smoleńska. Prezes PiS nie 70 proc. badanych chce wspólnych obchodów katastrofy. Jarosław Kaczyński chce zorganizować oddzielne uroczystości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t100669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;rocznice;smolenska;kilka;manifestacji,131,0,798339.html) W rocznicę Smoleńska kilka manifestacji Prezydent stolicy twierdzi, że PiS chce na cały dzień zablokować Krakowskie Przedmieście.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t97558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;i;miedwiediew;razem;w;katyniu,243,0,795891.html) Komorowski i Miedwiediew razem. W Katyniu Na uroczystościach z okazji 71. rocznicy zbrodni katyńskiej mają być prezydenci Polski i Rosji - wynika z nieoficjalnych informacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t122894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;plan;obchodow;rocznicy;smolenskiej,194,0,774594.html) Jest plan obchodów rocznicy smoleńskiej Prezydent Bronisław Komorowski deklaruje wszelką pomoc w przygotowaniach uroczystości.
bDIeeste
Źródło:
KOMENTARZE
(0)