Notowania

Przejdź na
autostrada
09.02.2011 16:31

Podróż z Gliwic do Wrocławia będzie płatna

Przejazd w dwie strony odcinkiem autostrady A4 ma kosztować 60 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Jeszcze w tym roku podróżujący autostradą A4 na odcinku Gliwice - Kleszczów - Wrocław będą płacić za przejazd. W tym roku staną tam bramki poboru opłat. *

- _ Każdy, kto będzie chciał przejechać ten 150-kilometrowy odcinek, będzie musiał zapłacić około 60 złotych w dwie strony _ - mówi Dorota Marzyńska z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Katowicach.

Nadal nie wiadomo, czy mieszkańcy miast Górnego Śląska będą płacić za przejazd autostradami w obrębie aglomeracji. Na stronach ministerstwa infrastruktury pojawił się projekt rozporządzania mówiący o niepobieraniu opłat na niektórych częściach autostrad w regionie. Rzecznik Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Krzysztof Krzemiński mówi, że w tej sprawie wciąż nic oficjalnie nie wiadomo.

Do poboru opłat przygotowywana jest także autostrada A1. Przejazd ze Śląska nad morze i z powrotem może kosztować nawet 200 złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/118/t21878.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustalono;stawki;za;jazde;autostradami,80,0,767056.html) Ustalono stawki za jazdę autostradami Na wybudowanych przez państwo trasach, drogowcy mają zarabiać ponad mld zł rocznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t87572.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/w;sylwestra;autostrada;140;km;na;godzine,224,0,743904.html) W Sylwestra autostradą 140 km na godzinę Nowe limity prędkości wejdą w życie 31 grudnia. Szybciej pojedziemy też ekspresówkami.
Tagi: autostrada, a4, opłaty, gliwice, wrocław, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz