Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polaków nudzi polityka. 30 proc. "obojętnych"

0
Podziel się:

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że ubywa zarówno zwolenników jak i przeciwników rządu.

Polaków nudzi polityka. 30 proc. "obojętnych"
(PAP/Radek Pietruszka)

Jako zwolenników rządu określiło siebie 36 procent badanych, przeciwnikami obecnego gabinetu jest 30 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Z tego, że rządem kieruje Donald Tusk, zadowolonych jest 41 procent ankietowanych, przeciwnego zdania jest 45 procent osób.

Zarówno grupa zwolenników, jak i przeciwników rządu zmniejszyła się w stosunku do sondażu z lutego o 1 punkt procentowy. Obojętność wobec rządu wyraziło 30 procent ankietowanych - o 1 punkt procentowy więcej niż poprzednio. Natomiast zdania w kwestii stosunku do rządu nie wyraziło 4 procent respondentów (wzrost o 1 punkt procentowy).

Notowania premiera Tuska pogorszyły się w stosunku do sondażu z poprzedniego miesiąca - o 2 punkty procentowe zmniejszyła się grupa zadowolonych z tego, że stoi on na czele rządu, natomiast o 4 punkty procentowe zwiększył się odsetek tych, którzy są z tego niezadowoleni. Zdania nie wyraziło 14 procent badanych (mniej o 2 punkty procentowe).

Dobrze wyniki działalności rządu od czasu objęcia przez niego władzy oceniło 35 procent ankietowanych - o 4 punkty procentowe mniej niż w lutym. Źle oceniło je 52 procent badanych - o 5 punktów procentowych więcej niż w poprzednim badaniu. Zdania nie wyraziło 13 procent ankietowanych (spadek o 1 punkt procentowy).

W opinii 29 procent respondentów (o 2 punkty procentowe mniej niż w lutym) polityka obecnego rządu daje szansę poprawy sytuacji gospodarczej. Przeciwnego zdania jest 58 procent ankietowanych - o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu. Zdania w tej kwestii nie wyraziło 13 procent badanych (mniej o 2 punkty procentowe). CBOS przeprowadził sondaż w dniach 3-9 marca na liczącej 950 reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t86740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;tylko;trzy;partie;wejda;do;sejmu,254,0,654846.html) Sondaż: Tylko trzy partie wejdą do Sejmu Powyżej progu wyborczego znalazły się PO, PiS i SLD - wynika z sondażu CBOS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;marcu;spadlo;poparcie;dla;rzadu,156,0,600220.html) W marcu spadło poparcie dla rządu Do zwolenników rządu zaliczyło się 36 proc. Polaków, 26 proc. to przeciwnicy gabinetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cbos;pis;ma;najwiekszy;elektorat;negatywny,59,0,712251.html) CBOS: PiS ma największy elektorat negatywny SLD to partia, która może uszczknąć najwięcej z poparcia dla Platformy Obywatelskiej.
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)