Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polsko-amerykańska organizacja szuka liderów

0
Podziel się:

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do czwartej edycji Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.

Polsko-amerykańska organizacja szuka liderów
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)
bETvoAdh

Młodzi ludzie chcący zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinie politologii, ekonomii, etyki i komunikacji społecznej mogą wziąć udział w zajęciach Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja do czwartej edycji tego projektu.

Inauguracja akademii nastąpi 5 października w Krakowie. Kurs potrwa ponad trzy miesiące. Już teraz można zapisywać się na stronie internetowej projektu. W zajęciach można będzie uczestniczyć osobiście albo przez internet, w formule e-learningu.

Polsko-Amerykańska Akademia Liderów to projekt sponsorowany przez firmy i organizacje pozarządowe z Polski i Stanów Zjednoczonych. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości, wspólnie z Language of Liberty Institute - amerykańską organizacją zajmującą się organizacją letnich obozów, podczas których młodzi ludzie poszerzają wiedzę na temat wolnorynkowej ekonomii, filozofii wolności oraz przedsiębiorczości.

bETvoAdj

W poprzednich edycjach Akademii uczestniczyło w sumie ponad 550 osób. Projekt nastawiony jest na edukację młodych ludzi rozważających zaangażowanie w życie społeczne: przyszłych polityków, dziennikarzy, kadrę zarządzającą organizacji pozarządowych. Zajęcia będą odbywać się od października do grudnia w soboty w Krakowie. Program składa się z modułów poświęconych polityce, ekonomii, etyce i komunikacji społecznej.

W jesiennej edycji Akademii zajęcia z komunikacji społecznej odbędą się w nowej formule. Będzie to tzw. projekt kampanijny, składający się z wykładów i warsztatów przygotowujących do prowadzenia profesjonalnej kampanii społecznej, w stylu amerykańskim.

Nowością jest także kurs _ Zarządzanie firmą w języku angielskim _, prowadzony przez Sylwię Martynowicz-Cavalcant, ekonomistkę uczącą na co dzień w Mesa Community College w Arizonie. Osoba, która z najlepszym wynikiem ukończy ten kurs, otrzyma stypendium pokrywające pełny koszt (opiewający na 3372 USD) studiów MBA na amerykańskiej uczelni Executive Academy of Scottsdale. Będą też dodatkowe kursy z dziedziny ekonomii i prawa.

Zajęcia dla uczestników Akademii poprowadzą naukowcy z uniwersytetów: Jagiellońskiego w Krakowie i Śląskiego w Katowicach, a także eksperci-praktycy z organizacji pozarządowych. Zaplanowano też wykłady gości specjalnych: ekspertów, dziennikarzy, polityków, naukowców i podróżników.

bETvoAdp

Kurs będzie zakończony egzaminami. Na najlepszych czekają m.in. staże w amerykańskim wolnorynkowym Goldwater Institute w Phoenix oraz Leadership Institute w Arlington; koszty podróży i pobytu w USA pokrywają organizatorzy. Absolwenci uzyskają też możliwość uczestnictwa w szkołach letnich w Czechach, Słowenii, i na Ukrainie. Aby wyjechać na staże i szkoły letnie należy uplasować się w ścisłej czołówce końcowego rankingu kursu. W sumie z wyjazdów do USA i innych krajów skorzysta 12-15 osób.

Organizatorzy z Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości podkreślają, że akademia jest projektem skierowanym do ludzi ambitnych i pełnych pasji, rozważających zaangażowanie w życie społeczne. _ To będą poważne wykłady i warsztaty dla pracowitych i wymagających młodych ludzi. My tym oczekiwaniom sprostamy: oferujemy solidny kurs, po którym można uzyskać interesujące wyjazdy na zagraniczne staże i szkoły letnie _ - ocenił szef projektu i prezes Fundacji Jacek Spendel.

Większość kosztów przedsięwzięcia biorą na siebie organizatorzy. Rekrutacja do czwartej edycji Akademii potrwa do 23 września. W zajęciach w Krakowie będzie mogło uczestniczyć do 50 osób; liczba uczestników _ wirtualnych _ jest nieograniczona.

Czytaj więcej w Money.pl
Jednak zniosą wizy do USA dla Polaków? - _ Mamy dobry początek. To jest inicjatywa, która ma szansę na sukces. Nasz optymizm rośnie _ - powiedział ambasador Schnepf.
Zniosą wizy dla Polaków? Okaże się już w... Czołowy członek grupy, Demokrata Charles Schumer, obiecuje, że będzie zabiegał, by przy okazji reformy imigracji rozwiązać kwestię zniesienia wiz dla Polaków.
Amerykański polityk o przywódczej roli Polski _ Polsko-Amerykański Dialog Strategiczny na rzecz Demokracji jest rzeczywiście wyjątkowy, ponieważ jedynie z Polską formalnie stworzyliśmy taką grupę. _
bETvoAdK
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)