Notowania

Przejdź na
prezydent
23.05.2013 12:14

Prezydent Czech rozpoczął oficjalną wizytę w Polsce

Po oficjalnym powitaniu prezydenci Polski i Czech rozpoczną rozmowy. Po południu czeski prezydent złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN ZDZARSKI JR/EastNews)

Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego rozpoczęła się dziś przed południem dwudniowa wizyta prezydenta Czech Milosza Zemana w Polsce; odbywa się ona na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Po oficjalnym powitaniu prezydenci Polski i Czech rozpoczną rozmowy, po których - o godzinie 13.15 - ma się odbyć ich konferencja prasowa.

Po południu czeski prezydent złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. Tego dnia spotka się także z premierem Donaldem Tuskiem i marszałek Sejmu Ewą Kopacz. W piątek Zeman będzie rozmawiał z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem; później wraz z prezydentem Komorowskim weźmie udział w konferencji _ Współczesność i rozwojowe trendy czesko-polskich stosunków gospodarczych _.

Polska stolica, po Bratysławie i Wiedniu, jest celem trzeciej podróży zagranicznej Zemana po objęciu przez niego 8 marca urzędu prezydenta Czech.

Czytaj więcej w Money.pl
Czesi mają nowego prezydenta. Przysiągł że... Milosz Zeman w pierwszym prezydenckim przemówieniu powiedział, że chce być _ głosem wszystkich obywateli _.
Ta wizyta pozwoli wykorzystać potencjał Polski Czeski prezydent odwiedzi Warszawę na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Prezydent: rekonstrukcja rządu nowym początkiem Zdaniem prezydenta rekonstrukcja rządu to normalny zabieg w systemie demokratycznym. Do najważniejszych zadań rządu Bronisław Komorowski zaliczył wzmocnienie konkurencyjności polskiej gospodarki oraz działania na rzecz przełamania kryzysu demograficznego.
Tagi: prezydent, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz