Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce

0
Podziel się:

Wzrost PKB na poziomie 18 procent, i to w sytuacji, gdy większość państw na świecie walczy z kryzysem. Tak było w Mongolii w 2011, a ma być jeszcze lepiej.

Prezydent Mongolii z wizytą w Polsce
(Associated Press/EastNews)

Wzrost PKB na poziomie 18 procent, i to w sytuacji, gdy większość państw na świecie walczy z kryzysem. Tak było w Mongolii w 2011 roku, a ma być jeszcze lepiej.

Dziś prezydent tego kraju Cachiagijn Elbegdordż rozpoczyna dwudniową oficjalną wizytę w Polsce. Nic więc dziwnego, że rozmowy z przedstawicielami polskich władz zdominują kwestie gospodarcze. Prezydent Mongolii spotka się między innymi z Bronisławem Komorowskim, Donaldem Tuskiem i Lechem Wałęsą. W planach ma także udział w forum gospodarczym i wizytę na Uniwersytecie Warszawskim. Odwiedzi Warszawę i Gdańsk.

Gospodarka Mongolii jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. To przede wszystkim dzięki ekspertowi surowców mineralnych Ułan Bator może się poszczycić wynikami, na które reszta świata patrzy z podziwem. W 2011 roku zagraniczne firmy zainwestowały w przemysł wydobywczy tego kraju blisko 5 miliardów dolarów. Niestety, nie było wśród nich firm z Polski.

Prezydent Mongolii zabrał ze sobą do Warszawy 60 biznesmenów, którzy mają się spotkać z polskimi przedsiębiorcami. Prowadzone też będą rozmowy w poszczególnych ministerstwach. Okazja do współpracy się nadarza, bo wiosną tego roku władze w Mongolii wznowią wydawanie licencji na poszukiwanie i wydobycie surowców mineralnych. Jak mówią eksperci, w mongolskiej ziemi można znaleźć całą tablicę Mendelejewa.

O licencje na wydobycie złota, węgla czy miedzi zabiegają największe koncerny z całego świata. Politycy i przedsiębiorcy będą także rozmawiać o przetwórstwie mięsa i skór. Mongolskie stado liczy 40 milionów sztuk bydła, przemysł przetwórczy nie jest jednak oparty o nowoczesne technologie. Na tym polu też jest możliwość do współpracy między naszymi krajami.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef doradców premiera dla Money.pl: Niektórzy będą nas jeszcze całować po rękach Co ze złotym i co czeka nas po upadku Grecji? Na te i wiele innych pytań odpowiada Jan Krzysztof Bielecki, uczestnik Wrocław Global Forum, któremu patronuje Money.pl.
Tak witają Tuska. Czerwony dywan, salwy... Premier Donald Tusk podpisał w Ottawie umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Kanadą.
kraj
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)