Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent nie wskazał swojego faworyta

0
Podziel się:

Prezydent mówił dziennikarzom w Krakowie, że nie jest członkiem PO i stara się zachować dystans do sporów wewnątrzpartyjnych.

Prezydent nie wskazał swojego faworyta
(PAP/Paweł Supernak)
bESiXpNN

Prezydent Bronisław Komorowski, pytany w czwartek o wybory nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, nie ujawnił swojego faworyta. - _ Jeśli nawet komuś sekunduję, to nie ujawniam, nie zamierzam nikogo reklamować _ - zaznaczył.

Prezydent mówił dziennikarzom w Krakowie, że nie jest członkiem PO i stara się zachować dystans do sporów wewnątrzpartyjnych, jak i pomiędzy partiami. - _ Jestem zainteresowany, jako prezydent, aby istniała w Polsce stabilna scena polityczna zarówno, jeśli chodzi o relacje wewnątrz koalicji, relacje wewnątrz rządu, ale także wewnątrz partii politycznych _ - podkreślił Komorowski.

Jak dodał, każdy rozłam, niezależnie, czy w PiS, PO, czy na lewicy, _ zawsze powinien budzić wątpliwości prezydenta _. _ Więc ja sekunduję partiom, żeby zachowały jedność i zdolność do współdziałania pomiędzy sobą _ - zaznaczył Komorowski.

bESiXpNP

Zgodnie z decyzją sobotniej Rady Krajowej PO, kandydatów na szefa Platformy, można zgłaszać do 7 lipca do godz. 12. Do tej pory chęć startu zadeklarowali Donald Tusk i Jarosław Gowin. Kandydować nie będzie wiceszef PO Grzegorz Schetyna.

Nowy przewodniczący PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów, w wyborach powszechnych. Członkowie PO (jest ich około 40 tysięcy) będą głosować korespondencyjnie lub przez internet. Wyniki głosowania mają być znane 23 sierpnia.

Jeśli żaden z kandydatów takiej większości nie uzyska, odbędzie się druga tura wyborów, w której weźmie udział 2 kandydatów z najwyższym poparciem. Jeśli dojdzie do II tury, jej wyniki będą ogłoszone 11 października.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin wyzywa Tuska. Chce poważnej debaty Nowy przewodniczący Platformy ma być wybrany w wyborach powszechnych.
Schetyna nie chce wojny. Gowin będzie walczył Do 23 sierpnia potrwają wybory szefa PO. Premier Tusk zapelował, aby PO była jak "jedna pięść".
Zamierza pokonać Tuska i zostać premierem - _ Nadszedł czas na zmianę w PO i w polskiej polityce _- powiedział były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
bESiXpOq
kraj
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)