Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozdadzą na wsiach 210 mln euro

0
Podziel się:

Ponad 1,5 tysiąca polskich rolników dotychczas złożyło wnioski o odszkodowania za straty poniesione w następstwie spadku popytu po epidemii E.coli.

Rozdadzą na wsiach 210 mln euro
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 1,5 tysiąca polskich rolników dotychczas złożyło wnioski o odszkodowania za straty poniesione w następstwie spadku popytu po epidemii E.coli w zachodniej Europie.

Jak powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, wysokość rekompensat będzie znana po przeanalizowaniu przez Komisję Europejską zgłoszeń od krajów, w których rolnicy zostali poszkodowani w następstwie wycofywania warzyw z rynku.

Ostatecznie do 18 lipca wszystkie kraje będą zgłaszały potwierdzone straty do Komisji Europejskiej. Ta do 22 lipca dokona podsumowania oceny wiarygodności złożonych wniosków i zdecyduje, czy 210 milionów euro przeznaczonych na odszkodowania będzie wydawanych według stawek już wcześniej określonych, czy też stawki będą musiały ulec redukcji ze względu na większe szkody niż pierwotnie przewidywano.

Zdaniem ministra Marka Sawickiego, rolnicy mogą liczyć na to, że odszkodowania otrzymają jesienią, jeśli Komisja je szybko zatwierdzi - zgodnie z przyjętymi założeniami, do 15 października.

Wnioski w sprawie rekompensat Agencja Rynku Rolnego przyjmuje do 11 lipca. Polscy rolnicy ponieśli straty oceniane na 56 milionów euro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t132102.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;50;smiertelnych;ofiar;bakterii;ehec,156,0,864412.html) Już 50 śmiertelnych ofiar bakterii EHEC Niemieckie władze poinformowały dziś, że w wyniku zakażenia pałeczką okrężnicy zmarła kolejna osoba.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t141145.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;wysyla;misje;w;sprawie;warzyw,30,0,857118.html) Unia wysyła misję. W sprawie warzyw Komisja Europejska wyśle w najbliższych dniach do Moskwy delegację, której celem będzie przekonanie władz rosyjskich do zniesienia embarga nałożonego na import warzyw z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t87446.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;musi;natychmiast;zniesc;embargo,235,0,851435.html) Rosja musi natychmiast znieść embargo Komisja Europejska zażądała od Rosji, by ta bezwarunkowo zniosła zakaz importu warzyw i owoców z krajów Unii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)