Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

SLD wróci do władzy? Czarzasty wie, jak to zrobić

0
Podziel się:

Proces powrotu na szczyty władzy powinien rozpocząć się od tworzenia mocnych struktur regionalnych - uważa polityk SLD.

SLD wróci do władzy? Czarzasty wie, jak to zrobić
(PAP/Radek Pietruszka)

Sojusz Lewicy Demokratycznej stać na odbudowanie swojej pozycji politycznej i powrót do władzy - uważa Włodzimierz Czarzasty, nowy szef mazowieckich struktur SLD. Partia musi jednak zmodyfikować polityczną strategię.

Proces powrotu na szczyty władzy powinien rozpocząć się od tworzenia mocnych struktur regionalnych. Jego zdaniem kluczem do sukcesu jest m.in. całkowite otwarcie się na ruchy obywatelskie i wzmocnienie struktur w gminach.

POSŁUCHAJ WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

(Dźwięk: IAR)

Polityk SLD uważa, że ciężko traktować Ruch Palikota za typowe ugrupowanie lewicowe. W jego ocenie ciężko zdefiniować program i charakter tego ugrupowania.

- _ Mam z Palikotem duży problem. Nie wiem czy miałbym z nim zakładać klerykalne pismo, czy nazywać homoseksualistów _ "ciotami" _, czy brać z nim narkotyki _ - mówi Czarzasty.

POSŁUCHAJ WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

(Dźwięk: IAR)

Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że z analizy dotychczasowej działalności Palikota wynika, że jest to polityk, który _ sprzeda _ wszystko, aby zwiększyć swoje poparcie, a co za tym idzie zdobycie władzy.

Czytaj więcej o sytuacji w SLD
Miller w ofensywie. Tak zdobywa poparcie Szef Sojuszu zapowiedział, że jego ugrupowanie będzie dążyło do zwycięstwa w kolejnych wyborach parlamentarnych lub do udziału we współtworzeniu nowego rządu.
Dementuje. Nie wybiera się do Palikota Włodzimierz Czarzasty zaprzecza, jakoby w nadchodzącym tygodniu miał wstąpić do Ruchu Palikota.
W Sejmie regionalna koalicja. PiS, PO i SLD? Politycy PiS zainicjowali powołanie zespołu parlamentarzystów województwa śląskiego.
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)