Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Strajk głodowy pielęgniarek. Chcą 650 zł więcej

0
Podziel się

Głodujące pielęgniarki z Przemyśla normalnie wykonują swoje obowiązki.

Strajk głodowy pielęgniarek. Chcą 650 zł więcej
(AlexRaths/iStockphoto)
bEpxXmGd

10 pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu (Podkarpackie) rozpoczęło protest głodowy. Żądają realizacji porozumienia z 2008 roku, zapewniającego pielęgniarkom podwyżki o 650 złotych brutto.

_ - Porozumienie z 2008 roku podpisał pan dyrektor (Janusz) Hamryszczak. Zobowiązał się w nim do podniesienia wynagrodzeń dla wszystkich, po zakończeniu restrukturyzacji szpitala. W październiku 2010 roku w prasie powiedział, że restrukturyzacja została zakończona. Żądamy zatem realizacji zobowiązań _ - powiedziała przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w tym szpitalu, Ewa Rygiel.

Jak dodała, podwyżki powinny otrzymać wszystkie grupy zawodowe. Wynagrodzenie pielęgniarek powinno wzrosnąć - w myśl porozumienia - o 650 złotych brutto, czyli o około 20 procent. Rygiel nie podała natomiast, zasłaniając się tajemnicą, wysokości wzrostu wynagrodzeń innych pracowników.

bEpxXmGf

Zdaniem zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych szpitala Mariusza Zenowicza żądania pielęgniarek kosztowałoby szpital około 500 tysięcy złotych miesięcznie._ - Szpitala nie stać w tej chwili na podwyżki. Poza tym są jeszcze przecież inne grupy zawodowe, którym też trzeba byłoby podnieść wynagrodzenie _ - powiedział Zenowicz.

Głodujące pielęgniarki normalnie wykonują swoje obowiązki. Natomiast po zakończeniu dyżuru nie opuszczą budynku szpitala; będą nocować na miejscu. Dyrektor poinformował, że w piątek zwrócił się do pielęgniarek o przesunięcie protestu m.in. ze względu na nieobecność dyrektora naczelnego, który przebywa na zwolnieniu lekarskim (zarząd województwa chce odwołać go ze stanowiska), ale pielęgniarki nie zgodziły się.

W szpitalu pracuje 470 pielęgniarek i 51 położnych. Spodziewany przychód placówki na ten rok to około 98 mln złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t95641.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;zaakceptowal;podwyzki;dla;pielegniarek,249,0,723705.html) Prezydent zaakceptował podwyżki dla pielęgniarek Specjalny przepis ma dbać o ich interesy do końca 2012 roku. Potem decydują dyrektorzy lecznic.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t115453.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki;dla;pielegniarek;kopacz;chce;je;kupic;za;100;zl;miesiecznie;,119,0,704887.html) Podwyżki dla pielęgniarek. Kopacz chce je kupić za 100 zł miesięcznie. Przez kolejne dwa lata na podwyżki dla pielęgniarek może pójść ponad pół miliarda złotych. Eksperci krytykują nową ustawę: to _ urawniłowka _, która utrudni zarządzanie ZOZ-ami.
bEpxXmGG
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)