Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
taśmy
19.07.2012 08:17

Taśmy PSL przykrywką dla PO. Czarzasty krytykuje Tuska

Zdaniem przewodniczącego mazowieckiego SLD, sprawa taśm PSL może przysłużyć się Platformie Obywatelskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Zdaniem przewodniczącego mazowieckiego SLD, sprawa taśm PSL może przysłużyć się Platformie Obywatelskiej. Włodzimierz Czarzasty podkreślił w radiowej Jedynce, że sprawa taśm przykryła wewnętrzne spory, które ostatnio miały miejsce w PO.

- _ Te taśmy przykryły całą sprawę związaną z in vitro, dyskusję, która dzieliła Platformę i dzielić będzie. Przykryły również sprawę związaną ze słynną naradą w Jachrance, gdzie premier Tusk poinformował, że Platformę spaja właściwie tylko władza, a nie żadna ideologia. To właściwie były takie dwie sprawy, które po Euro 2012 zaczęły łamać obraz dobrze rządzącej Platformy _ - stwierdził polityk Sojuszu.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WŁODZIMIERZA CZARZASTEGO:

Zdaniem Czarzastego, premier wobec PSL zachowuje się w sposób arogancki, jednak raczej nie zdecyduje się na zerwanie koalicji. Według polityka SLD, Donald Tusk powinien zrobić porządki nie tylko w ministerstwie rolnictwa, ale we wszystkich resortach, kierowanych przez jego partię.

Włodzimierz Czarzasty uważa, że zaproponowane przez premiera powołanie koimtetu nominacyjnego, który decydowałby o zasadach działania spółek skarbu państwa, nie jest dobrym pomysłem. Gość Polskiego Radia zwrócił uwagę, że w komitecie prawdopodobnie zasiadłyby osoby, powiązane z PO.

Premier Donald Tusk przyjął wczoraj dymisję ministra Marka Sawickiego. Opozycja uważa, że odejście szefa resortu rolnictwa to za mało. Zmiany w rządzie są konsekwencją opublikowania taśm ze spotkania szefa kółek rolniczych Władysława Serafina i byłego szefa Agencji Rynku Rolnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie kompromisu w sprawie in vitro - _ Oni muszą zaakceptować nasz punkt widzenia_ - uważa Jarosław Gowin. _ _
Szef doradców premiera dla Money.pl: Niektórzy będą nas jeszcze całować po rękach Co ze złotym i co czeka nas po upadku Grecji? Na te i wiele innych pytań odpowiada Jan Krzysztof Bielecki.
Jest kłopot między PO i PSL. Idzie o pieniądze PO zgłosiła autopoprawkę do projektu ustawy o fundacjach politycznych.
Tagi: taśmy, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz