Notowania

tatry
04.03.2012 09:47

Tatry: ratownicy odnaleźli ciało turysty

Ciało turysty ratownicy dostrzegli z pokładu śmigłowca, kiedy lecieli po innego turystę, który w trudnych warunkach nie mógł samodzielnie zejść z gór.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jarosław Pocztarski/CC/Flickr.com)

Ciało poszukiwanego turysty odnaleźli dziś ratownicy TOPR w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich w Tatrach. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej poślizgnięcie i upadek z wysokości.

Jak powiedział ratownik dyżurny TOPR, ciało turysty ratownicy dostrzegli z pokładu śmigłowca, kiedy lecieli po innego turystę, który w trudnych warunkach nie mógł samodzielnie zejść z gór.

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo trudne. Słoneczna pogoda zachęca do górskich wypraw, ale należy pamiętać, że na tatrzańskich szlakach zalega zmrożony śnieg. Do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr niezbędne jest doświadczenie górskie zimowe oraz posiadanie sprzętu takiego jak raki, czekan i zestaw lawinowy czyli detektor, sonda i łopatka.

W Tatrach obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że wyzwolenie lawiny na ogół jest możliwe tylko przy dużym obciążeniu dodatkowym, w nielicznych miejscach w bardzo stromym, lub ekstremalnym terenie. Samorzutnie mogą schodzić jedynie małe lawiny w postaci tzw. zsuwów.

Więcej o sytuacji w górach czytaj w Money.pl
Spadł pierwszy śnieg Zabieliły się partie szczytowe najwyższych gór: Pilska, Skrzycznego i Babiej Góry. Warunki na szlakach są trudne - poinformowali ratownicy grupy beskidzkiej GOPR.
Turyści nie chcą do Zakopanego. Wybierają... Mimo doskonałych warunków pogodowych i narciarskich podczas ferii, turystów w Zakopanem nie było dużo.
Koszmar w Tatrach. Ratownicy biją na alarm Mieszkańcom wiosek przy granicy z Polską grozi powódź.
Tagi: tatry, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz