Notowania

wybory 2011
30.08.2011 18:59

Telewizje zgodne w sprawie debaty. Politycy nie

PiS podtrzymuje propozycję zorganizowania rozmów z przedstawicielami koalicji PO-PSL w swoim centrum programowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adele Prince/CC/Flickr)

TVP, TVN i Polsat podejmują się wspólnie organizacji debat wyborczych przed wyborami do Sejmu i Senatu. Porozumienie nadawców zaprasza do udziału w debatach ogólnopolskie komitety wyborcze partii posiadających kluby parlamentarne - poinformowała TVP.

Jak poinformował Daniel Jabłoński z zespołu prasowego TVP, szczegóły organizacyjne zostaną ustalone podczas roboczego spotkania z udziałem przedstawicieli komitetów wyborczych.

Wczoraj w Sejmie w sprawie debat spotkali się szefowie sztabów partii zasiadających w parlamencie: Jacek Protasiewicz (PO), Tomasz Poręba (PiS), Eugeniusz Grzeszczak (PSL), Stanisław Wziątek (SLD) i Tomasz Dudziński (PJN). Z inicjatywą spotkania wyszedł Sojusz. Z ustaleń, które na nim zapadły wynika, że w ciągu pięciu tygodni przed wyborami odbędzie się sześć debat. Mają wziąć w nich udział: PO, PSL, SLD i PJN. Nie zamierza w nich uczestniczyć PiS.

Debaty miałyby dotyczyć pięciu bloków tematycznych: służby zdrowia i polityki społecznej, infrastruktury i polityki regionalnej, gospodarki i stanu finansów publicznych, polityki zagranicznej oraz rolnictwa i spraw wsi. Jako ostatnia miałaby odbyć się debata liderów partyjnych. Każda z nich trwałaby do godziny.

**PRZECZYTAJ FELIETON MONEY.PL [

Grzeszczak mówił, że liderzy partii biorących udział w debacie będą mogli przedstawić w jej trakcie w określonym czasie wstęp i swoją deklarację, następnie przewidziane są pytania od dziennikarzy i pytania od konkurentów (losowane).

W spotkaniu w Sejmie uczestniczył szef sztabu PiS Tomasz Poręba, jednak opuścił je po pół godziny. Dziennikarzom oświadczył, że PiS podtrzymuje propozycję zorganizowania przedwyborczych debat z przedstawicielami koalicji PO-PSL w swoim centrum programowym na ul. Nowogrodzkiej (siedziba PiS w Warszawie).

Stanowczy sprzeciw wobec _ jawnego marginalizowania _ w sprawie debat ugrupowań pozaparlamentarnych wyraził Janusz Palikot. _ - Działania PO, PiS, SLD i PSL są przejawem wykorzystywania dominującej pozycji na scenie politycznej i służą tym partiom do utrzymania władzy przez kolejne kadencje _ - ocenił.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;chce;debaty;z;kaczynskim,250,0,899322.html) Pawlak z Kaczyńskim może zawsze i wszędzie To odpowiedź na zaproszenie PiS do rozmowy o sytuacji polskiego rolnictwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;o;debacie;szef;sztabu;pis;wychodzi,211,0,899027.html) Jest decyzja w sprawie debat. PiS wychodzi ze spotkania Prawo i Sprawiedliwość nie chce debatować z SLD i PJN.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t155447.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;proponuje;kaczynskiemu;debate;wyborcza,96,0,898912.html) Wyzwał prezesa PiS. "Był smutny incydent..." Wicepremier, lider PSL Waldemar Pawlak zaproponował prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu debatę wyborczą.
Tagi: wybory 2011, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz