Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Były sygnały, że Rosjanie mogą wbiec na murawę

0
Podziel się:

- Dzięki policji na Stadionie Narodowym nie doszło do żadnego incydentu - mówi premier Donald Tusk o obecności policji podczas meczu

Tusk: Były sygnały, że Rosjanie mogą wbiec na murawę
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

- _ Istniało poważne ryzyko, że po meczu Polska - Rosja kibice Sbornej będą chcieli wtargnąć na murawę boiska Stadionu Narodowego _ – premier Donald Tusk potwierdza, że taką informację polska policja dostała od spotersów czyli policjantów, którzy na stałe przebywają z kibicami.

_ - Wiem, że nie wszyscy są z tego tytułu zadowoleni, UEFA ma tutaj odmienny punkt widzenia, ale to my jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ludzi w naszym kraju, dlatego podjęliśmy tę decyzję _ - oświadczył szef rządu w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. - _ Dzięki policji na Stadionie Narodowym nie doszło do żadnego incydentu _ – dodaje premier.

Tusk poinformował też, że do godz. 2 w nocy z wtorku na środę wspólnie z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa i ministrem spraw wewnętrznych Jackiem Cichockim monitorował sytuację w mieście. Ocenił, że w nocy nie doszło do _ dramatycznych zdarzeń _.

Po wczorajszych zadymach w centrum Warszawy, wywołanych przez pseudokibiców z Polski i Rosji, zatrzymano 184 osoby. Warszawski sąd jeszcze dziś zacznie rozpatrywać wniosek o ukaranie sześciu osób za udział w bójce.

Czytaj więcej w Money.pl
Pseudokibice usłyszą wyroki za wczorajszą zadymę - _ Nic nie tłumaczy tych, którzy atakują gości. Jako gospodarze powinniśmy czuć się odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo _ - powiedział Donald Tusk.
Europoseł pyta: Jest Pan z Radia Maryja? Marek Siwiec z SLD mówi, dlaczego dla bolszewika nie ma ulgi.
"Nie mogliśmy zarejestrować marszu Rosjan" - _ Bardzo proszę o nieprowokowanie sytuacji napięcia _- apeluje prezydent Warszawy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)