Notowania

grupa wyszehradzka
15.02.2011 10:46

Tusk na szczycie Grupy Wyszehradzkiej

W spotkaniu uczestniczyć będą też szefowie rządów Niemiec, Austrii i Ukrainy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk dziś po godz. 10 wylądował w Bratysławie, gdzie weźmie udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej. W spotkaniu uczestniczyć będą też szefowie rządów Niemiec, Austrii i Ukrainy, a główne tematy rozmów to: sprawy europejskie, współpraca regionalna oraz energetyczna.

_ - Pierwsza część to spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (Polski, Czech, Słowacji i Węgier) z okazji 20-lecia powstania Grupy. Zostanie podpisana wspólna deklaracja premierów, która będzie mówiła o tym, co się udało wspólnie osiągnąć i co Grupa chce zrobić razem w przyszłości, np. na forum Unii Europejskiej _ - powiedział minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Premierzy mają zadeklarować m.in., że będą koordynowali wspólne działania w ramach Unii oraz że będą ściśle współpracować w kwestii bezpieczeństwa energetycznego.

Drugą część rozmów zaplanowano podczas spotkania premierów państw Grupy Wyszehradzkiej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem oraz premierem Ukrainy Mykołą Azarowem.

Szefowie rządów będą również rozmawiać o programie Partnerstwa Wschodniego, który jest jednym z priorytetów zarówno polskiego, jak i węgierskiego przewodnictwa w Unii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;popiera;merkel;i;integracje;eurolandu,204,0,765900.html) Tusk popiera Merkel i integrację eurolandu Premier: Popieramy zacieśnianie współpracy w ramach strefy euro, nawet w niej nie będąc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowak;dla;money;pl;davos;to;nuda;ale;prezydent;jedzie;,87,0,759383.html) Nowak dla Money.pl: "Davos to nuda". Ale prezydent jedzie. Bronisław Komorowski ma promować polskie firmy. Które? Tego nikt nie był w stanie nam powiedzieć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;dolozy;sie;do;ratowania;strefy;euro,34,0,737314.html) Polska dołoży się do ratowania strefy euro? Rząd rozważa uczestnictwo w europejskim mechanizmie stabilizującym.
Tagi: grupa wyszehradzka, tusk, wyszehradzka, grupa, szczyt, kraj, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz