Notowania

bezpieczeństwo na kolei
15.06.2012 17:29

Urząd Transportu Kolejowego ma nowego szefa

Premier Donald Tusk powołał z dniem 18 czerwca Krzysztofa Dyla na stanowisko prezesa Urzędu Transportu Kolejowego - poinformował w piątek w komunikacie resort transportu. Od 5 stycznia b.r. Dyl pełnił obowiązki prezesa UTK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Premier Donald Tusk powołał z dniem 18 czerwca Krzysztofa Dyla na stanowisko prezesa Urzędu Transportu Kolejowego - poinformował dzisiaj resort transportu. Od 5 stycznia tego roku Dyl pełnił obowiązki prezesa UTK.

Dyl wygrał konkurs na stanowisko prezesa. Konkurs rozpisano w pierwszej połowie marca, a rozstrzygnięto w drugiej połowie maja. Dyl jest magistrem inżynierem elektroniki i telekomunikacji ze specjalnością systemy telekomunikacyjne, ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy.

Do UTK przeszedł w 2011 r. z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, gdzie początkowo pełnił obowiązki zastępcy dyrektora departamentu rynku hurtowego komunikacji elektronicznej, a od 19 kwietnia 2006 r. do 17 stycznia 2011 r. był zastępcą prezesa UKE ds. telekomunikacyjnych i pocztowych. Następnie Dyl kierował pracami Urzędu, po tym jak na początku stycznia roku minister transportu Sławomir Nowak odwołał poprzedniego prezesa Urzędu Krzysztofa Jaroszyńskiego.

Urząd Transportu Kolejowego został utworzony w 2003 r. poprzez przekształcenie Głównego Inspektoratu Kolejnictwa. UTK stoi na straży bezpieczeństwa ruchu kolejowego i regulacji transportu kolejowego. Monitoruje rozwój rynku kolejowego, dba o poprawę standardów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Bilety podrożeją? PKP winduje stawki za tory PKP PLK złożyła do Urzędu Transportu Kolejowego nowy projekt stawek.
Skontrolowali stan kolei. Nie jest dobrze Nieprawidłowe zapisy w regulaminach technicznych stacji, brak monitorowania przewozu przesyłek towarów niebezpiecznych, brak świadectw bezpieczeństwa. Co jeszcze wykryli?
Zapłacą maszynistom za dojazd do pracy Minister Sławomir Nowak rozmawiał z kolejarzami. Na Euro pociągi pojadą?
Tagi: bezpieczeństwo na kolei, utk, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz