Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Współpraca z Rosją ws. Smoleńska trwa

0
Podziel się:

Uzgodnili to ze sobą szefowie resortów dyplomacji Radosław Sikorski i Siergiej Ławrow.

Współpraca z Rosją ws. Smoleńska trwa
(kprm.gov.pl)

_ Rosja i Polska mają zamiar kontynuować współpracę w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem _ - podało rosyjskie MSZ w związku z wczorajszą rozmową telefoniczną szefów dyplomacji obu państw. Według polskiego MSZ ministrowie potwierdzili gotowość współpracy organów śledczych w tej sprawie.

_ Strony omówiły niektóre kwestie stosunków rosyjsko-polskich, a także grafik najbliższych kontaktów dwustronnych, w tym na odcinku resortów spraw zagranicznych obu państw _ - poinformowało rosyjskie MSZ w oświadczeniu dla prasy.

_ W kontekście trwającego wyjaśniania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem 10 kwietnia ubiegłego roku obie strony potwierdziły gotowość kontynuowania ścisłej współpracy organów śledczych Rosji i Polski _ - poinformowało MSZ Rosji.

Z kolei rzecznik polskiego MSZ Marcin Bosacki powiedział, że ministrowie Radosław Sikorski i Siergiej Ławrow potwierdzili w czasie rozmowy telefonicznej gotowość kontynuowania współpracy organów śledczych ws. katastrofy smoleńskiej.

_ - Rozmowa dotyczyła stosunków dwustronnych, m.in. kwestii śledztw i wyjaśnienia katastrofy pod Smoleńskiem. Obie strony potwierdziły gotowość kontynuowania jak najściślejszej współpracy organów śledczych obu państw _ - podkreślił Bosacki.

Bosacki przypomniał, że już tydzień temu premier Donald Tusk zapowiadał prowadzenie rozmów z Rosjanami w tej kwestii. Pytany, czy współpracować miałby tylko prokuratury odparł, że ministrowie rozmawiali na temat śledztw w obu krajach.

Rozmowa telefoniczna ministrów spraw zagranicznych Rosji i Polski Siergieja Ławrowa i Radosława Sikorskiego odbyła się wczoraj. Minister Sikorski złożył kondolencje z powodu zamachu na moskiewskim lotnisku Domodiedowo.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t129587.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/iwinski;nie;atakujmy;rosjan;tylko;z;nimi;rozmawiajmy,49,0,757297.html) Iwiński: Nie atakujmy Rosjan tylko z nimi rozmawiajmy W sprawie określenia winy za Smoleńsk, Moskwa jest gotowa na ustępstwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t126521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;wielu;rosjan;nie;chce;by;prawda;wyszla;na;jaw,248,0,739320.html) Tusk: Wielu Rosjan nie chce, by prawda wyszła na jaw Premier uważa, że część prokuratorów boi się odpowiedzialności za śledztwo smoleńskie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t129896.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;odlamki;rozrywaly;ludzi,118,0,759670.html) Zamach w Moskwie: Odłamki rozrywały ludzi Kobieta i mężczyzna najprawdopodobniej dokonali wczorajszego zamachu na lotnisku Domodiedowo.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)