Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w emeryturach to konieczność. System jest za drogi

0
Podziel się:

Grzegorz Schetyna jest przekonany, że zmiany w systemie emerytalnym wejdą w życie w ciągu kilku tygodni.

Zmiany w emeryturach to konieczność. System jest za drogi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETvdoWd

Grzegorz Schetyna jest przekonany, że zmiany w systemie emerytalnym wejdą w życie w ciągu kilku tygodni. Sejm będzie dziś debatował nad projektami ustaw w tej sprawie.

Polityk Platformy Obywatelskiej powiedział w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że w całej Europie widać nieuchronność zmian w systemach emerytalnych.

Odpowiedzialność państwa polega, jego zdaniem, na tym, że jest w stanie wprowadzać trudne zmiany. Polityk podkreślił, że polityczną odpowiedzialność za reformę bierze na siebie PO.

bETvdoWf

-_ Zawsze tak będzie, że opozycja będzie narzekać, że zbyt szybko, że chciałby więcej czasu na konsultacje. Jeśli zmieniać emerytury i inne kwestie emerytalne, to tak żeby nie było równych i równiejszych. Musimy to zrobić, bo obecny system emerytalny kosztuje budżet ogromne pieniądze _ - twierdzi Grzegorz Schetyna.

Posłuchaj Grzegorz Schetyny:

Źródło: IAR

Grzegorz Schetyna oświadczył, że nie słyszał, aby któryś z posłów Platformy chciał opuścić klub. Dodał, że w PO nie będzie dyscypliny przy głosowaniach w sprawach światopoglądowych.

bETvdoWl
Czytaj więcej o zmianach w emeryturach w Money.pl
Wreszcie przełom w sprawie emerytur Donald Tusk nieoczekiwanie spotkał się z Waldemarem Pawlakiem. Zobacz, co znalazło się na stole.
Chcą płacić rodzicom dwa razy więcej niż PSL Wiceprezes PiS zapowiada, co partia zrobi z ustawą podnoszącą wiek emerytalny.
Posłowie zdecydowali. Zajmą się tą reformą W czwartek po południu i wieczorem Sejm zajmie się rządowymi projektami: podnoszącym wiek emerytalny do 67. roku życia oraz ws. zmian w emeryturach mundurowych.
bETvdoWG
KOMENTARZE
(0)