Notowania

pis
28.07.2012 19:55

Zmiany w kierownictwie partii. Teraz w PiS...

Poseł Łukasz Zbonikowski, podczas powtórzonego zjazdu w Toruniu, został wybrany na prezesa PiS w okręgu toruńsko-włocławskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR KOWALCZYK/Agencja SE/EastNews)

Poseł Łukasz Zbonikowski, podczas powtórzonego zjazdu w Toruniu, został wybrany na prezesa PiS w okręgu toruńsko-włocławskim. Przeprowadzony przed czterema miesiącami zjazd został unieważniony przez władze krajowe partii.

Zbonikowski był jedynym kandydatem i startował z rekomendacją Komitetu Politycznego PiS. W głosowaniu poparło go 157 delegatów, 84 było przeciwnych, a pięciu wstrzymało się od głosu.

Podczas poprzedniego zjazdu, który odbył się 18 marca, na szefa partii w okręgu wybrano posła Zbigniewa Girzyńskiego, który również był jedynym kandydatem i miał rekomendację władz krajowych partii. Za jego kandydaturą głosowało 185 delegatów, a 179 było przeciwnych.

Część delegatów od razu zgłosiła zastrzeżenia w sprawie ważności zjazdu, m.in. kwestionując uprawnienia części członków partii do uczestniczenia w obradach i głosowaniu. Zastrzeżenia dotyczące legalności zjazdu mieli też obserwatorzy z centrali PiS.

Zbonikowski, pełnomocnik okręgowy PiS, powiedział wówczas, że w przeddzień wyborów na zatwierdzonej liście uprawnionych do głosowania było 500 nazwisk, a w dniu wyborów przybyło niespodziewanie 79 kolejnych osób.

Komitet Polityczny PiS 11 lipca zdecydował o powtórzeniu zjazdu w okręgu toruńsko-włocławskim, udzielając tym razem rekomendacji Zbonikowskiemu.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany na szczytach PiS? Są decyzje To oni przejmą kierownictwo w kolejnych okręgach. Czyją rekomendację otrzymali?
Wiemy, na co partie wydadzą miliony z budżetu Przygotowywanie projektów ustaw,wynagrodzenia dla pracowników, spłacanie długów i Fundusz Ekspercki - to niektóre z wydatków partii parlamentarnych w 2012 roku.
Nowy sondaż poparcia dla partii. Oni prowadzą Z sondażu TNS Polska wynika, że poniżej progu wyborczego znalazłyby się: Solidarna Polska, Polska Jest Najważniejsza oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.
Tagi: pis, wiadmomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz