Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP

0
Podziel się:

Za trzy tygodnie wejdzie w życie nowy kolejowy rozkład jazdy.

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP
(PAP/Leszek Szymański)

100 pociągów Przewozów Regionalnych mniej, jeden więcej PKP Intercity. Krótszy czas przejazdu niemal na wszystkich dłuższych trasach, w tej samej cenie.

Za trzy tygodnie wejdzie w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. Wczoraj przewoźnicy poinformowali o szczegółach zmian. Pasażerowie pamiętają zeszłoroczny chaos panujący przy zmianie rozkładu jazdy. Tym razem ma być jednak inaczej. Na dworcach mają pojawić się ulotki i dodatkowe punkty informacyjne. Ponadto Przewozy Regionalne mają uruchomić SMS-owy system powiadomienia o zmianach.

- _ Nasi klienci poprzez zalogowanie się do systemu będą na bieżąco informowani o ewentualnych utrudnieniach _- mówi dyrektor handlowy spółki Anna Lenarczyk.

Jeśli chodzi o połączenia, to będzie ich o sto mniej. Powodem będą remonty. - _ Ma to miejsce przede wszystkim między Katowicami a Krakowem _ - dodaje Lenarczyk.

W przypadku PKP Intercity to liczba połączeń pozostaje bez zmian, za to szybciej pojedziemy z Warszawy do Gdańska, Poznania, Krakowa czy Łodzi. Zmianie na razie nie ulegnę ceny biletów.

Czytaj więcej o zmianach w rozkładzie jazdy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/beda;gigantyczne;kary;za;balagan;na;pkp,56,0,788792.html) Będą gigantyczne kary za bałagan na PKP? UTK może nałożyć na kolejowe spółki karę w wysokości do 2 procent przychodu rocznego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t96164.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;w;pkp;mniej;pociagow;i;opoznienia,85,0,771413.html) Zmiany w PKP: Mniej pociągów i opóźnienia Kolej remontuje najważniejsze trasy. Konieczne są zmiany w rozkładzie jazdy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t126452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;pkp;intercity;obiecuje;poprawe,175,0,748719.html) Szef PKP Intercity obiecuje poprawę Wielkie zmiany ruszą z wiosną. Na razie ma powstać _ rozsądny rozkład jazdy _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)