Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Transportowcy żałują, że założyli firmy

122
Podziel się:

Wśród prezesów i właścicieli firm transportowych 6 na 10 zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa przewozowego. Ze swojej działalności zadowoleni są za to szefowie firm budowlanych.

Transportowcy żałują, że założyli firmy
Właściciele firm transportowych żałują, że rozpoczęli działalność w tej branży. (pixbay)

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Keralla Research na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, w branży transportowej najwięcej przedsiębiorców żałuje rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Właściciele firm narzekają na kapitałochłonność i rozważają przeniesienie biznesu do innego kraju.

Nastroje przedsiębiorców widać w liczbach. Sektor transportu ma jeden z wyższych udziałów firm z problemami w spłacie zobowiązań wobec dostawców i instytucji finansowych, płatności opóźnia niemal co dziesiąty podmiot.

Zobacz także: Emerytury 2022. Czy inflacja zmniejszy podwyżki? Ekspert podlicza

- To wyraźnie częściej niż w innych branżach i w odniesieniu do ogólnego zestawienia, gdzie jest to ok. 6 proc. - zwraca uwagę prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak.

Kolejną po transporcie branżą, w której przedsiębiorcy żałują rozpoczęcia biznesu, jest Firmy handlowej nie chciałby uruchomić co trzeci właściciel. Zniechęceni do działalności gospodarczej w handlu przedstawiciele firm wskazują, że doświadczenia wyniesione z pandemii są jedną z przyczyn ich pesymistycznego podejścia.

Handel to sektor, który wedle Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazy informacji kredytowych BIK ma najwyższe zaległości spośród wszystkich sektorów - obecnie to niemal 8,4 mld zł. Przez pięć kwartałów pandemii przeterminowane zobowiązania wzrosły o ponad 0,6 mld zł.

Żadnych wątpliwości co do prowadzenia firmy w obecnej branży nie mają natomiast budowlańcy.

Przed dwoma laty, gdy koniunktura na rynku również była dobra, w dwóch przypadkach na dziesięć nie wykazywali woli do ponownego uruchomienia biznesu budowlanego, teraz takiej odpowiedzi nie udzielił nikt. 77 proc. badanych prezesów i właścicieli otworzyłoby firmę budowlaną jeszcze raz. Wątpliwości, czy to faktycznie dobry pomysł, ma 23 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(122)
Red Bull
rok temu
Żałują to niech zaczną płacić. Dziady transportowe. Teraz boli bo trzeba więcej zapłacić. Nie ma dobrych kierowców ależ są wasze czasy wyzysku się skończyły¡!!!!!!! I kto jest góra hahaha teraz to my rozdajemy karty!!!!!!!!!!!
Jacek K
rok temu
Jak to mówią zawsze można zmienić na inną tak pracodawcy proponują pracownikom.
Piotr
rok temu
Mam firmę transportową I nie dziwię się że ludzie żałują jej otwarcia, Nie ma już dobrych kierowców i pracowników którzy szanują swoją firmę i sprzęt który dostają do pracy, są sami pseudo kierowcy, Dostają nowe auta u co,,,,!!!?? Po paru miesiącach idzie się popłakać za stan, tłumacza że to nie ich!!!! W poniedziałek zregoly bóli brzuszek lub główka i nie pojawiają się w pracy,,,no przecież stać szefa by auto stało ( pewnie bo to nie kosztuje!!!) I nawet 2500 -3000 tys euro netto za miesiąc pracy nie pasuje, pracując tylko 9-10 godzin i wracaja codziennie do domu, Najlepiej wychodzi im kradzież paliwa i towaru który wożą, itd itd
Paweł
rok temu
Tym zawodzie życie ucieka. Tu nie chodzi o kasę . Rodzina . Normalnie żyć. Kasa to nie wszystko
Greptwest
rok temu
Taaa, każdy tylko narzeka. A szczerości jak nie było tak nie ma. Znaleźć uczciwego pracodawce na każdym podłożu, to jest to niemożliwe. No i oczywiście, każdy dokłada do biznesu. Z pradziada na dziada przekazywane "mądrości," że inni mają na nich tyrać. A później przychodzi covid i płacz, że stopa życiowa się pogorszyła. Jakoś inni mają o wiele trudniej i muszą dać rade, choć jest naprawdę bardzo trudno.
...
Następna strona