Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Trybunał Stanu dla Tuska? Poseł Horała nie wycofuje się ze swoich rekomendacji

464
Podziel się:

Rekomenduję, żeby postawić w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu prezesów Rady Ministrów i konstytucyjnych ministrów - oświadczył Marcin Horała, szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT. Poseł potwierdził tym samym stanowisko, które już wygłosił dwa tygodnie temu.

Poseł Marcin Horała nie ustaje w próbach postawienia byłych premierów przed Trybunałem Stanu
Poseł Marcin Horała nie ustaje w próbach postawienia byłych premierów przed Trybunałem Stanu (PAP, Radek Pietruszka)
bECpxkIB

Pod koniec sierpnia szef komisji śledczej ds. VAT przedstawił projekt raportu końcowego z prac komisji. Znalazł się w nim postulat postawienia przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz oraz ministrów finansów w rządach PO-PSL: Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. To wywołało polityczne trzęsienie ziemi - w historii wolnej Polski jeszcze żadne premier nie stanął przed Trybunałem Stanu.

Teraz poseł Horała przedstawił już nie projekt, ale raport z prac komisji. - Polska jest jedynym fenomenem, gdzie kalendarz wzrostu wyłudzeń, wzrostu luki vatowskiej, tak wprost przekłada się na kalendarz tego, kto był u władzy - mówił poseł.

bECpxkID
Zobacz także: Obejrzyj też: Kij i marchewka dla przedsiebiorców. "Nie możemy sobie pozwolić, by państwo było oszukiwane"

Jak już pisaliśmy w money.pl, sam wniosek nie wystarczy, by postawić urzędnika przed Trybunałem Stanu. Procedura jest dość długa. Najpierw musi powstać wniosek, który spełnia wymogi aktu oskarżenia. Później z wnioskiem muszą zapoznać się wszyscy politycy, których on dotyczy. Mogą również złożyć wyjaśnienia. Następnie wniosek trafia pod głosowanie Sejmu, który musi go przyjąć większością 3/5 głosów. Jeśli tego nie zrobi, postępowanie jest umarzane.

bECpxkIJ

Komisja śledcza ds. VAT została powołana rok temu, w lipcu 2018 r. Jej zadaniem jest zbadanie i ocena prawidłowości działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy i sprawdzić, czy nie doszło do zaniedbań w tym zakresie. Komisja badała okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECpxkJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(464)
kazimierz
2 lata temu
Zamiast ty ....., mówię "ty horało".
sumienie
2 lata temu
Jak ludzie sprzedają się za 500+ to za posadę państwową sprzedają swoje sumienie.
kapral
2 lata temu
Jeden z kaprali prezesa.Brakuje instynktu samozachowawczego.
bECpxkJf
śledż
2 lata temu
"CO TO JEST "p.horala wstyd mi jako Kaszebe z Gdyni za tego d...a,żejadł nasz chleb!!!
Daniel
2 lata temu
Czytam komentarze obrońców pana Tuska i trzeba przyznać ze merytorycznie są na poziomie dziecka z maksymalnie 4 klasy podstawówki. Strasznie mi przykro ze tylu ludzi z tak niskim IQ w Polsce zyje. No, chyba ze to faktycznie dzieci piszą te komentarze...
...
Następna strona