Notowania

Trybunał Stanu dla Tuska? Poseł Horała nie wycofuje się ze swoich rekomendacji

Rekomenduję, żeby postawić w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu prezesów Rady Ministrów i konstytucyjnych ministrów - oświadczył Marcin Horała, szef sejmowej komisji śledczej ds. VAT. Poseł potwierdził tym samym stanowisko, które już wygłosił dwa tygodnie temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Poseł Marcin Horała nie ustaje w próbach postawienia byłych premierów przed Trybunałem Stanu (Fot: Radek Pietruszka)

Pod koniec sierpnia szef komisji śledczej ds. VAT przedstawił projekt raportu końcowego z prac komisji. Znalazł się w nim postulat postawienia przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz oraz ministrów finansów w rządach PO-PSL: Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. To wywołało polityczne trzęsienie ziemi - w historii wolnej Polski jeszcze żadne premier nie stanął przed Trybunałem Stanu.

Marcin Horała przedstawił projekt raportu końcowego komisji śledczej.
Komisja ds. VAT. Marcin Horała chce postawić Tuska i Kopacz przed Trybunałem Stanu

Teraz poseł Horała przedstawił już nie projekt, ale raport z prac komisji. - Polska jest jedynym fenomenem, gdzie kalendarz wzrostu wyłudzeń, wzrostu luki vatowskiej, tak wprost przekłada się na kalendarz tego, kto był u władzy - mówił poseł.

- Przewodniczący Horała używa swojego stanowiska w Komisji jako kolejnego narzędzia walki z opozycją przed wyborami - mówi Ewa Kopacz
Ewa Kopacz przed Trybunał Stanu? Była premier komentuje

Obejrzyj też: Kij i marchewka dla przedsiebiorców. "Nie możemy sobie pozwolić, by państwo było oszukiwane"

Jak już pisaliśmy w money.pl, sam wniosek nie wystarczy, by postawić urzędnika przed Trybunałem Stanu. Procedura jest dość długa. Najpierw musi powstać wniosek, który spełnia wymogi aktu oskarżenia. Później z wnioskiem muszą zapoznać się wszyscy politycy, których on dotyczy. Mogą również złożyć wyjaśnienia. Następnie wniosek trafia pod głosowanie Sejmu, który musi go przyjąć większością 3/5 głosów. Jeśli tego nie zrobi, postępowanie jest umarzane.

Komisja śledcza ds. VAT została powołana rok temu, w lipcu 2018 r. Jej zadaniem jest zbadanie i ocena prawidłowości działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy i sprawdzić, czy nie doszło do zaniedbań w tym zakresie. Komisja badała okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

Ewa B.swoich kolesi partyjnych i z koalicji postaw przed trybunał mądralo za łamanie KONSTYTUCJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11-09-2019

ALAHORAŁA.......ŻENUA

11-09-2019

dorianHorała, odrażający pisowski aparatczyk. Tuskowi to mógłby buty czyścić, ale czyszczenie butów bardziej przydałoby się prezesowi

Rozwiń komentarze (464)