Notowania

gospodarka
26.08.2019 13:59

Ewa Kopacz przed Trybunał Stanu? Była premier komentuje

- Przewodniczący Horała używa swojego stanowiska w komisji jako kolejnego narzędzia walki z opozycją przed wyborami - mówi money.pl Ewa Kopacz odpowiadając na zarzuty komisji ds. VAT, która chce postawić przed Trybunałem Stanu polityków PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
- Przewodniczący Horała używa swojego stanowiska w Komisji jako kolejnego narzędzia walki z opozycją przed wyborami - mówi Ewa Kopacz

Szef komisji śledczej ds. VAT chce postawić przed Trybunałem Stanu byłych premierów Donalda Tuska i Ewę Kopacz, oraz ministrów finansów w rządach PO-PSL: Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka.

Głos w sprawie zabrała była premier Ewa Kopacz.

- Obecnie rządzący wykorzystali już Ministerstwo Sprawiedliwości, a następnie telewizję publiczną, a teraz próbują wykorzystać Trybunał Stanu do walki z opozycją - mówi była premier w rozmowie z money.pl. - Pan przewodniczący Horała używa swojego stanowiska w Komisji jako kolejnego narzędzia walki z opozycją przed wyborami.

Oglądaj też: Zatrzymanie Jacka Kapicy. Donald Tusk staje murem za wiceministrem

Rekomendacja o postawieniu polityków PO przed sądem znalazła się w projekcie raportu z prac dotyczących luki VAT odczytanego na poniedziałkowym posiedzeniu.

Marcin Horała przedstawił projekt raportu końcowego komisji śledczej.
Komisja ds. VAT. Marcin Horała chce postawić Tuska i Kopacz przed Trybunałem Stanu

Przewodniczący Marcin Horała przekonywał, że już w 2007 r. dostępne były opracowania i raporty, których autorzy alarmowali, że powiększa się luka w podatku VAT. W raportach, jak twierdzi Horała, zawarto też propozycje dotyczące zmniejszenia luki.

- Niestety, rekomendacji nie zastosowano – powiedział Horała, wyczytując tytuły kolejnych dokumentów i analiz.

Zdaniem Horały Donald Tusk powinien był wiedzieć o nieszczelności systemu podatkowego oraz pogłębiającej się z roku na rok luki podatkowej.

- Donald Tusk jako szef rządu kierował do Sejmu projekty nowelizacji ustawy o VAT, które pod pozorem znoszenia zbędnych barier administracyjnych rozszczelniały system podatkowy, a następnie nie inicjował prac legislacyjnych nad środkami prawnymi, które w innych państwach Unii Europejskiej prowadziły do zahamowania przestępczości podatkowej - powiedział Horała.

Dostało się także Ewie Kopacz. - Reformy proponowane przez rząd Ewy Kopacz miały charakter jedynie fragmentaryczny, a nie systemowy i były wprowadzane w życie ze znacznym opóźnieniem - wskazywał poseł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, luka vat, podatki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-08-2019

124A kiedy postawimy przed trybunał stanu wszystkich pusowcow którzy demoluja wszystko w państwie

26-08-2019

pisowiecMam nadzieję, że za wszystkie wałki i nadużycia, także pisowcy staną przed Temidą i odpowiedzą za wszystkie swe winy.

26-08-2019

MirekPytam - CZY KIEDYKOLWIEK SPOTKAŁ KTOŚ INTELIGENTNEGO I JEDNOCZEŚNIE UCZCIWEGO PiS-owca???

Rozwiń komentarze (759)