Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Trzy osoby zatrzymane. Powodem szkody w spółce Lotos Petrobaltic

98
Podziel się

ABW zatrzymała w środę trzy osoby w związku z zarzutami dotyczącymi wyrządzenia szkody w spółce Lotos Petrobaltic S.A. Szkody szacowane są na co najmniej 47 mln zł.

Trzy osoby zatrzymane. Powodem szkody w spółce Lotos Petrobaltic
(WP.PL)
bDAMrpGt

"W dniu 27 lutego 2019 r. w godzinach porannych, na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymali 3 osoby w związku z zarzutami dotyczącymi wyrządzenia szkody w mieniu spółki Lotos Petrobaltic SA." - czytamy w komunikacie prokuratury.

- Wśród zatrzymanych jest Zbigniew P., były prezes zarządu tej spółki, Dariusz W., były wiceprezes zarządu oraz Robert N., kierownik realizowanego projektu - poinformował Maciej Załęski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, na zlecenie której ABW dokonała zatrzymań. Jego wypowiedź cytuje PAP.

Działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) dotyczą byłych menadżerów spółki Lotos Petrobaltic - podała Grupa Lotos. "Działanie ABW dotyczy byłych menadżerów spółki Lotos Petrobaltic będącej częścią grupy kapitałowej Lotos. Zatrzymany dziś były prezes spółki pracował do 2016 roku. Informujemy, że przedstawiciele koncernu deklarują współpracę z organami ścigania i udzielają wszystkich niezbędnych informacji, które przyczynią się do pełnego wyjaśnienia sprawy" - czytamy w komunikacie koncernu.

bDAMrpGv

Zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty niedopełnienia obowiązków w trakcie realizacji inwestycji dotyczącej wykorzystania jednego ze złóż ropy naftowej oraz przebudowy platformy wiertniczej "Petrobaltic", czego skutkiem było wyrządzenie w mieniu tej spółki szkody w wielkich rozmiarach, w wysokości nie mniejszej niż 47 mln zł, podała Prokuratura.

Zobacz także: Zobacz także: Energetyka obywatelska. Przyszłość energetyki to każdy z nas

"Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani, doprowadzając do zawarcia z włoską firmą aneksu do umowy na przebudowę platformy wiertniczej, nie zweryfikowali kosztów tej inwestycji i podjęli nieuzasadnione gospodarczo decyzje dotyczące wyboru technologii do jej realizacji w zakresie posadowienia platformy. Decyzje te, dotyczące lat 2014-2015, skutkowały znaczącym zwiększeniem kosztów inwestycji" - czytamy w komunikacie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku.

bDAMrpGB

Za przestępstwa zarzucane podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAMrpGW
KOMENTARZE
(98)
warSawa
2 lata temu
śmieszna prokuratura.....sądy ich wyśmiewają a oni dalej swoje..... znowu nie mogą trafić na TEGO prawidłowego prezesa :-) Jak dzieci we mgle zatrzymują wszystkich prezesów w Polsce :-) A on na Nowogrodzkiej bezkarnie czeka i czeka :-)...no ale w końcu tylko on sie ostanie i nie będzie wyjścia....oj nie będzie ;-)
Ana
2 lata temu
Przed wyborami szopka na zlecenie Kaczyńskiego, po wyborach wyborcy PISu będą płacić odszkodowania za bezpodstawne zatrzymania.
znudzony
2 lata temu
Kolejna przykrywka! Wcześniejsze się skompromitowały (przed sądami), to trzeba szukać nowych.
bDAMrpGX
Kaziu
2 lata temu
"podjęli nieuzasadnione gospodarczo decyzje dotyczące wyboru technologii do jej realizacji w zakresie posadowienia platformy" Już widzę jak prezes podejmuje decyzje w jaki sposób posadowić platformę ;) Przecież od tego są inżynierowie a nie prezes który nie ma prawa znać się na takich rzeczach.
rozbawiony
2 lata temu
Już sobie wyobrażam prokuratora, który będzie usiłował przekonać sąd, że oskarżeni "...podjęli nieuzasadnione gospodarczo decyzje dotyczące wyboru technologii do jej realizacji w zakresie posadowienia platformy." Trochę szkoda, ze takiego procesu nie będzie, bo byłby niezły ubaw!
...
Następna strona