Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Trzynasta emerytura przed wyborami prezydenckimi. Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny

411
Podziel się

Rządzący mają robić wszystko co możliwe, by do wypłaty trzynastej emerytury doszło w kwietniu 2020 r. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Czasu nie ma dużo, bo po drodze jest jeszcze konieczne uchwalenie ustawy i przygotowania ZUS-u do wypłat.

Przed ostatnimi wyborami emeryci dostali trzynastkę.
Przed ostatnimi wyborami emeryci dostali trzynastkę. (East News, jarosław szulecki)
bEqMrcKt

Skąd ten pośpiech? Jak przekonuje dziennik, to właśnie emerytury mają być jednym z elementów kampanii w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. W tym celu rząd ma robić co w jego mocy, by dodatkowe pieniądze dla emerytów trafił właśnie w kwietniu.

To niezwykle ważne, bo druga tura wyborów prezydenckich, do której najprawdopodobniej dojdzie, przewidziana jest na 17 maja.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński mówił o nowych "elitach ekonomicznych". Cięta riposta Borysa Budki
bEqMrcKv

Trzynasta emerytura ma być wypłacana na tegorocznych zasadach. Pieniądze mają trafić do wszystkich pobierających świadczenie i ma być w wysokości najniższej emerytury wypłacanej w Polsce.

DGP przekonuje, że ustawa to przewidująca ma być jedną najbliższych, która zajmie się rząd. Jednak nawet w samym rządzie nie brakuje w tej sprawie obaw. Resort pracy obawia się, że czasu jest zbyt mało, a ZUS może nie zdążyć z wypłatami.

Na razie wszystko idzie jednak dość szybko. Pod koniec listopada projekt w tej sprawie przeszedł przez komisję w ekspresowym tempie. Posiedzenie trwało cztery godziny. Nowelizację ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, dzięki której będzie można sfinansować z niego 13. emerytury, poparło 22 posłów, 8 było przeciw.

bEqMrcKB

Wcześniej posłowie odrzucili wszystkie poprawki zgłaszane przez posłów opozycji. Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych został powołany na początku roku. Do jego zadań należy finansowanie projektów wspierających osoby z niepełnosprawnościami.

Nowelizacja, nad którą głosowała komisja, rozszerza katalog osób, które mogą otrzymać wsparcie o emerytów i rencistów. Z tego powodu nowelizacja zakłada też zmianę nazwy instytucji na "Fundusz Solidarnościowy".

Na to, by sfinansować 13. emerytury, Fundusz dostanie nieoprocentowaną pożyczkę z Rezerwy Demograficznej.

bEqMrcKC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqMrcKW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(411)
Rencista
2 lata temu
Andrzej Duda jest najlepszym prezydentem RP
POLKA
2 lata temu
Wstyd przekupywać ciemny lud 13 stkami tylko po to,żeby utrzymać się na stołku .........Pierwszy raz widzę taki rząd i mam nadzieję,że ostatni ..........Szkoda mi tylko następców,bo będą mieli dużo pracy,żeby w POLSCE przywrócić normalność ...........Wprost nie mogę doczekać się tej chwili .Mam nadzieję ,że zanim umrę ,to zobaczę tę chwilę jak PIS zostaje bez władzy,jak telewizję TVPinfo wysyłają w diabły ,jak przestają dotować Rydzyka itp .itd .
Tomek
2 lata temu
Oni nam daja a wyście zabierali Kiedy się rozliczycie ze srebrników chyba pora
bEqMrcKX
maro
2 lata temu
Następne przekupywanie ludzi.Przy tak szalejących podwyżkach to muszą dać 3 -13-tki żeby na nich głosować
tttt.
2 lata temu
No i super. Co to za roznica.
...
Następna strona