Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Znów lecą głowy. Minister: odwołujemy cały zarząd PARP

465
Podziel się:

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz poinformowała, że w poniedziałek podjęła decyzję o odwołaniu zarządu Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Szefowa resortu podała, kto pokieruje PARP w najbliższym czasie.

Znów lecą głowy. Minister: odwołujemy cały zarząd PARP
Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Na pełniącą obowiązki wybrałam Joannę Zębaczyńską-Światek, dotychczasową dyrektor departamentu koordynacji i wdrażania programów w PARP - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej. Ogłosiła także "transparentny" konkurs na prezesa Agencji.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wcześniej zaznaczyła, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości "to największa instytucja wspierająca przedsiębiorców w Polsce". Do tego, jak podkreśliła, ma ona "ogromne fundusze" na wsparcie krajowych firm.

- W perspektywie finansowej 2021-2027 to jest ok. 20 mld zł z funduszy strukturalnych. W tym roku PARP powinien przekazać przedsiębiorcom 3,5 mld zł - dodała szefowa resortu, mówiąc, że w tym roku pomoc z Agencji otrzyma ok. tysiąc firm.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czekają nas głodowe emerytury. To problem ekonomiczny, nie demograficzny - Biznes Klasa #14

Co nowy rząd chce zmienić w PARP?

Szefowa resortu funduszy podkreśliła, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie jest "instytucją zdegenerowaną". Dodała jednak, że chce, aby działała dynamiczniej i sprawniej.

- Celem takim dosłownie "na dzień dobry" jest skrócenie czasu rozpatrywania wniosków. W listopadzie minionego roku zakończył się konkurs, w którym zgłoszono 3000 wniosków i dowiedziałam się od odwołanego dzisiaj zarządu PARP, że te wnioski będą rozpatrywane przez rok - powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz cytowana przez Interię.

I zaznaczyła, że jest "nie do przyjęcia", aby przedsiębiorcy dostali informację o wsparciu dopiero rok po tym, jak został zakończony konkurs.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(465)
Alicja
2 miesiące temu
Na pewno ta instytucja wymaga większej zmiany mentalności ludzi w niej pracujących, elastyczności w działaniu i podejścia biznesowego. Słynie z tego, że jest skostniała. Typowy urzędniczy "beton", zupełnie nieprzystosowany do realiów rynku i procesów zachodzących w gospodarce. Przywiązanie do procedur, które w ogóle nie przystają do tego, jak funkcjonuje świat na zewnątrz tej instytucji.
xxx
3 miesiące temu
żona czy synowa prof. Nałęcza.
Andrzej
3 miesiące temu
TuSSk i jego koalicja nie ma żadnego planu rozwoju gospodarczego Polski, oni jedyne co potrafią to likwidować i sprzedawać. Zachowują się jak dywersanci, a nie jak gospodarze. Proszę się zastanowić co oni zbudowali, proszę podać choć jedną inwestycję. V kolumna?
Andrzej
3 miesiące temu
Anioły i fachowcy, weszły na stanowiska, a by pracować najniższą krajowa dla dobra naiwniaków wyborców. Tak wygląda ,,odpolitycznienie".
uspokojony
3 miesiące temu
Tusk be-ende ale za to nareszcie wszędzie będzie uczciwie i profesjonalnie bez partyjnego namaszczenia
...
Następna strona