Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biura podróży będą upadać? Minister w to nie wierzy

Sytuacja polskich biur podróży jest stabilna - zapewnia tak minister sportu i turystyki Joanna Mucha.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Sytuacja polskich biur podróży jest stabilna - zapewnia tak minister sportu i turystyki Joanna Mucha.

W tym miesiącu działalność zawiesiły trzy biura, a w piątek kolejne - _ Atena _ z Oświęcimia - złożyło oświadczenie o niewypłacalności.

Minister Joanna Mucha mówiła w Salonie Politycznym Trójki, że to jednostkowe przypadki, a rynek biur nie jest w naszym kraju tak zły, jak się wydawało. Minister wskazała, że rośnie liczba sprzedanych wycieczek zagranicznych z biurami podróży.

Aby usprawnić wypłaty odszkodowań, minister chce wprowadzić bardziej szczegółowe zapisy, dotyczące funduszu gwarancyjnego. Zaproponuje, by klienci biur ponosili dodatkowe koszty - kolejnego funduszu gwarancyjnego.

- _ On powstanie w tym roku, ale będzie służył od przyszłego sezonu. Drugi filar działa w ten sposób, że to będzie dopłata dla klientów. Ona będzie niezauważalna. Wyniesie od 10 zł do 10 euro _ - mówi minister.

W Polsce działa ponad 3 tysięcy biur podróży i pośredników, a od 2009 roku tylko trzykrotnie uruchamiano gwarancje dla podróżnych.

Tagi: bankructwa biur podróży, turystyka, wiadmomości, kraj, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

Logika a prawoŚwietny pomysł z kolejnym funduszem, może wreszcie zrozumie naród że tak pięknego łupienia obywatela jeszcze nie było, a to wszystko po to by było … Czytaj całość

24-06-2020

gustŁadna była nawet piękna bym powiedział w porównaniu z Mazurek z PIS

Rozwiń komentarze (2)