Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiny promują turystykę w Tybecie

0
Podziel się:

Władze w Pekinie chcą, aby w tym roku Tybet odwiedziło co najmniej 3 miliony turystów.

Chiny promują turystykę w Tybecie
(PAP/EPA)

Chińskie władze rozpoczęły kampanię, której celem jest promocja turystyczna Tybetu.

Ze względu na ubiegłoroczne zamieszki liczba turystów odwiedzających ten region znacznie zmalała w porównaniu do lat poprzednich. Władze w Pekinie chcą, aby w tym roku Tybet odwiedziło co najmniej 3 miliony turystów.

Po antychińskich zamieszkach, które wybuchły w Tybecie w marcu ubiegłego roku, region ten na wiele miesięcy pozostał zamknięty dla ruchu turystycznego. Obcokrajowcom zaczęto ponownie wydawać zgody na wjazd do Tybetu dopiero na miesiąc przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich.

Chińskie media podają, że w roku ubiegłym Tybet odwiedziło 2 miliony 200 tysięcy turystów - prawie o połowę mniej niż w roku 2007. Do załamania turystyki w Tybecie przyczyniło się także majowe trzęsienie ziemi, które nawiedziło sąsiednią prowincję - Syczuan.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że celem kampanii jest także _ odnowa bezpiecznego, cywilizowanego i zdrowego wizerunku Tybetu, jako atrakcji turystycznej _. Nie wiadomo, czy kampania skierowana jest wyłącznie do turystów z Chin, czy także do obcokrajowców. Do 2010 roku chińskie władze planują zainwestować w infrastrukturę turystyczną Tybetu 350 milionów jenów.

turystyka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)