Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Górale się cieszą. Dawno tak dobrze nie było

0
Podziel się:

Miniony sezon wakacyjny na Podhalu był najlepszy od sześciu lat. Najwięcej turystów wybrało się w Tatry w drugiej połowie wakacji, na co wpływ miała pogoda.

Górale się cieszą. Dawno tak dobrze nie było
(ToSter, licencja CC BY-SA 3.0)

Miniony sezon wakacyjny na Podhalu był najlepszy od sześciu lat - ocenił starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. Najwięcej turystów wybrało się w Tatry w drugiej połowie wakacji, na co wpływ miała pogoda.

_ - W minione wakacje pod Tatry przyjechało więcej turystów, niż się spodziewaliśmy, dzięki temu, że wiele osób wybrało wypoczynek w kraju, ze względu m.in. na sytuację polityczną w Afryce Północnej _ - powiedział dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki. Według niego, w zakopiańskich hotelach i pensjonatach w wakacje było zajętych od 70 do 80 proc. miejsc.

Zdaniem starosty tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy-Makowskiego miniony sezon był najlepszy od sześciu lat. _ - Wielu kwaterodawców i przedsiębiorców przekonało się, że podnoszenie jakości oferowanych usług przyciąga turystów _ - powiedział. Dodał, że w regionie działają cztery aquaparki z wodami geotermalnymi, powstaje też więcej luksusowych hoteli.

Z powodu deszczowej pogody w lipcu mniej osób - o około 460 tys. - niż rok wcześniej odwiedziło Tatrzański Park Narodowy. Za to w sierpniu Tatry przeżywały prawdziwe oblężenie.

W drugiej połowie wakacji na wielu górskich szlakach - np. na Giewont - tworzyły się długie kolejki. W słoneczne dni nawet 3,5 godziny trzeba było czekać na wyjazd koleją linową na Kasprowy Wierch. Historyczny rekord frekwencji padł 14 sierpnia, kiedy w Tatry na szlaki weszło ponad 40 tys. osób. Dokładne dane o liczbie turystów w sierpniu będą znane w przyszłym tygodniu.

Pienińscy flisacy, którzy przewożą turystów Dunajcem, ostatni sezon uważają za dobry. Poziom wody w Dunajcu pozwalał na spływ, jednak w lipcu deszczowa pogoda nie służyła frekwencji. Za to w sierpniu, dzięki słonecznej pogodzie, ze spływu Dunajcem skorzystało wielu turystów. Do końca sierpnia było to 190 tys. osób. W ubiegłorocznym sezonie letnim, z powodu zbyt wysokiego stanu wody, spływ był wstrzymany na 32 dni, dlatego nie był on udany.

W Zakopanem ceny noclegów w popularnych prywatnych kwaterach wahają się między 40 a 60 zł od osoby, natomiast w hotelach pod Giewontem zaczynają się od 100 zł.

Tatry co roku odwiedza około 3 mln turystów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t155353.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/polscy;turysci;opanowali;te;kraje;nie;boja;sie;zamieszek,229,0,897765.html) Polscy turyści opanowali te kraje. Nie boją się zamieszek Biura podróży trafiły z ofertą. Po załamaniu na początku roku, latem odrobiły straty z nadwyżką.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t130544.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/wakacje;okazaly;sie;klapa;zloz;reklamacje,176,0,893616.html) Wakacje okazały się klapą. Złóż reklamację Gdy organizator nie odpowie na piśmie w ciągu 30 dni, uznaje się ją za uzasadnioną. Ale to nie jedyne prawa jakie ma niezadowolony turysta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t98013.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;deszczowe;lato;mniejszy;ruch;turystow;nad;morzem,69,0,884549.html) Kurorty liczą straty. Wszystko przez pogodę Branża turystyczna w Polsce odczuwa negatywne skutki deszczowego lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t98013.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/uokik;kontroluje;biura;podrozy;jest;lepiej,38,0,876326.html) Grzechy biur podróży: zmiana ceny, reklamacje Zmniejsza się liczba biur podróży naruszających prawa konsumentów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)