Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ITAKA źle traktuje klientów. Zapłaci karę

0
Podziel się:

Biuro podróży nie oddawało pieniędzy za wycieczki i nie płaciło za opóźnienia.

ITAKA źle traktuje klientów. Zapłaci karę
(luisvilla/CC/Flickr)
bEKxCBMB

Biuro podróży Itaka ma zapłacić ponad 2 miliony 700 tysięcy złotych kary za złe traktowanie klientów. Decyzję o ukaraniu spółki Nowa Itaka, właściciela biura podróży Itaka, podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Agnieszka Majchrzak z biura prasowego UOKiKu powiedziała, że karę nałożono między innymi za odmowę prawa do odszkodowania za loty opóźnione nawet o kilka godzin:

- _ Turysta nie mógł starać się o odszkodowanie za opóźnienia krótsze niż 12 godzin. To jest niezgodne z prawem _ - tłumaczy Majchrzak.

bEKxCBMD

POSŁUCHAJ AGNIESZKI MAJCHRZAK:

Klienci biura Itaka nie mogli też liczyć na zwrot pieniędzy za niezrealizowane punkty programu wycieczki: - _ Biuro podróży nie zwracało niewykorzystanych kosztów imprezy turystycznej. Jeżeli nie zorganizowano nam wycieczki fakultatywnej, która była wcześniej zaplanowana, to nie mogliśmy odzyskać za nią pieniędzy _ - wyjaśnia Majchrzak.

POSŁUCHAJ AGNIESZKI MAJCHRZAK:

W umowach dawanych klientom do podpisania kontrolerzy UOKiKu znaleźli aż 6 zapisów wpisanych do rejestru klauzul niedozwolonych. Są to klauzule, które zostały wcześniej uznane przez sąd za niedozwolone. Co istotne, podpisanie umowy zawierającej taką klauzulę nie zobowiązuje klienta do jej przestrzegania, ale wiele osób o tym nie wie i daje się nabrać nieuczciwym przedsiębiorcom.Decyzja UOKiKu nie jest prawomocna, a przedsiębiorca może się od niej odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t135739.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pkp;cargo;zaplaci;60;mln;zlotych;kary,200,0,826056.html) PKP Cargo zapłaci 60 mln złotych kary Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t75502.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uokik;ukaral;za;loterie;pasztetow,15,0,817935.html) UOKiK ukarał za loterię pasztetów Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył karę na spółkę Drosed za zachęcanie do udziału w loterii bez podania informacji o terminie jej zakończenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t73805.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/uokik;karze;nfz;zaplaca;ponad;1;mln;zl,184,0,816568.html) UOKiK karze NFZ. Zapłacą ponad 1 mln zł Chodzi o takie ustalenie kryteriów w konkursach na świadczenia, które faworyzowało kontrahentów już wcześniej współpracujących z Funduszem.
bEKxCBNe
KOMENTARZE
(0)