Notowania

chiny
07.06.2010 11:25

Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych powodzi w Chinach

Trzydniowe ulewy zniszczyły 11 tys. domów; 200 tys. osób ewakuowano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Powodzie i osunięcia ziemi na południu Chin,spowodowane obfitymi opadami deszczu, pochłonęły co najmniej 53 ofiary śmiertelne - informuje agencja Xinhua.

Trzydniowe ulewy, które rozpoczęły się 31 maja, zniszczyły tam 11 tysięcy domów. Ratownicy musieli ewakuować około 200 tysięcy ludzi.

Sztab kryzysowy w Regionie Autonomicznym Guangxi poinformował, że powodzie i osunięcia się ziemi wystąpiły w 42 gminach w dziewięciu miastach.

Pora deszczowa, która rozpoczęła się w Chinach w zeszłym miesiącu, była na południu kraju poprzedzona suszą stulecia w prowincjach Yunnan, Guizhou i w Regionie Autonomicznym Guangxi. Miliony ludzi miały wielkie problemy z zaopatrzeniem w wodę pitną. Susza zniszczyła uprawy na około 5 milionach hektarów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Powodzie w Pakistanie po przejściu cyklonu ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/powodzie;w;pakistanie;po;przejsciu;cyklonu,119,0,629111.html )
* [ **Chiny**: 115 ofiar powodzi na południu kraju ]( http://news.money.pl/artykul/chiny;115;ofiar;powodzi;na;poludniu;kraju,225,0,624609.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chiny, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz