Notowania

polska turystyka
18.05.2011 09:33

Łóżko Wałęsy atrakcją w Bieszczadach

Noc spędzona w apartamencie prezydenta kosztuje tyle samo, co w innych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sejm.gov.pl/GFDL)

Łóżko, w którym spał Lech Wałęsa podczas internowania, nadal służy turystom odwiedzającym ośrodek wypoczynkowy w Arłamowie w Bieszczadach. _ - Nie planujemy tworzenia izby pamięci _ - powiedział prezes firmy zarządzającej ośrodkiem, Piotr Korczak.

_ - Łóżko stoi w pokoju, gdzie w 1982 roku przez kilka miesięcy przebywał ówczesny przewodniczący "Solidarności". Wielu gości pyta, czy ośrodek, do którego przybyli, jest tym samym, w którym w okresie stanu wojennego więziono Lecha Wałęsę _ - powiedział Korczak.

Pierwszy przewodniczący Solidarności w trakcie internowania w Bieszczadach przebywał w dwupokojowym apartamencie. Zajmował mniejszy pokój, a pilnujący go SB-cy mieszkali w sąsiednim. Noc spędzona w apartamencie Wałęsy kosztuje tyle samo, co w innych.

_ - Ten apartament traktujemy tak samo jak każde inne pomieszczenie w ośrodku. Nie planujemy tworzenia izby pamięci _ - zaznaczył Korczak. Dodał jednak, że wielu organizatorów pobytu w Arłamowie, chcąc wyróżnić gości, na których im zależy, prosi o _ pokój Wałęsy _.

_ - W ostatnim czasie były prezydent często odwiedza nasz ośrodek. Mówi, że podczas pobytu u nas "ładuje akumulatory" _ - powiedział Korczak. Nie chciał jednak zdradzić, czy były prezydent zajmuje apartament, w którym był internowany prawie 30 lat temu.

Zbudowany za czasów w PRL w Arłamowie rządowy ośrodek wypoczynkowy na początku lat 90. został przekazany gminie Ustrzyki Dolne. Z kolei samorząd sprzedał obiekt prywatnej firmie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t138297.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/walesa;w;tunezji;by;wspierac;przemiany,250,0,819450.html) Wałęsa w Tunezji, by wspierać przemiany _ Musimy zrobić programy dla przeciętniaków i dla nieudaczników. Zajmijmy się robotą, a nie wyścigami _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t74281.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/centrum;solidarnosci;bez;walesy;zrezygnowal,86,0,816470.html) Centrum Solidarności bez Wałęsy. Zrezygnował Były prezydent zrezygnował z zasiadania w radzie ECS w związku z wyborem Basila Kerskiego na szefa Centrum.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t137462.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/walesa;pokaze;arabom;jak;budowac;solidarnosc,77,0,812621.html) Wałęsa: Pokażę Arabom jak budować solidarność Będę ich ostrzegał przed naszymi błędami. U nas demokracja popada w anarchię.
Tagi: polska turystyka, Lech Wałęsa, ciekawostki, turystyka, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz